Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her gün en az müşterim oluyor bir Türk

Türk kadınlarının Paris'teki merkezine akın ettiği doktor Maurice Dray, müşterilerine 'altın tabanca'sıyla gençlik ve güzellik aşılıyor

Giriş Tarihi: 18.1.2014
Kendini hatırladıgından bu yana güzellige meraklı bir adam Maurice Dray. Ama Medical Instituation University Paul Sabatier'den mezun oldugunda dünyadaki birçok kadının kapısında kuyruga girecegini üstelik bu kuyrukta bekleyenlerin büyük bölümünün Türk olacagını aklının ucundan geçirmemis. Bunca kadının güzellik ve genç görünmek adına hayallerini süsleyen Dr. Dray'le Istanbul ziyareti sırasında bulustuk.
- Nedir sizin sırrınız?
- Altın tabanca dedigim bir cihazla 'biosimulation' yöntemi uyguluyorum. Bu eski mezolift yönteminin bir versiyonu. Sadece içine konulan hammadddeler degisti. Agızdan aldıgımız vitaminlerin aslında çok da ise yaramadıgını anladıktan sonra, onları deri altına enjekte etmeyi dünyada düsünen ilk kisiyim. Mezoterapi önceleri romatizma, artrosis ve dolasım bozuklugu gibi hastalıklar için kullanılıyordu ama ciltte kullanmak kimsenin aklına gelmemisti. Önceleri küçük enjeksiyonlar halinde yaptım ama bu biraz acılı oluyordu. NASA'daki mühendislerle iletisime geçtim ve benim için bir tabanca üretmelerini istedim. Bu tabanca sayesinde enjeksiyon çok hızlandı ve acısız hale geldi.
- Siz bir hayal mi satıyorsunuz yoksa gerçekten cilt yaslanmasının önüne geçmek mümkün mü?
- Cilt yaslanması büyük ölçüde kisinin hayat tarzına ve genetik kalıtımına dayanır, önlenemez. 30 yasından itibaren cilt esnekligini kaybeder. 40'lardan itibaren mimik çizgileri ortaya çıkmaya baslar, 50'lerden sonra burnumuzun ucu ve gıdımız sarkar. 60'larda cilt incelir, lekeler ortaya çıkar ve göz kapaklarımız asagıya dogru sarkar. Dogru beslenmeyen, günesten korunmayan kisilerde bu daha belirgin olur. Ama modern ilaçlar, zamanın etkilerine karsı mücadelede basarılı olmaktadır.
- Kaç yasında uygulamalara baslamak dogrudur?
- Artık her yasa uygun güvenli tedaviler var. Gençken sadece vitaminlerle ve hafif uygulamalarla baslanabilir. 25-30 yaslarında dudaklarınızı büyütmek, yanaklarınızı sisirmek için botoks yaptırmanızı önermem çünkü cildiniz zaman içinde yorulabilir. Genç yasta hafif tedavilere baslamak cilt elastikiyetini arttırır. Vitamin ve antioksidanla cildi beslemeye ne kadar erken baslanırsa o kadar iyi.
- Istanbul'da klinik açmayı düsünüyor musunuz?
- Önümüzdeki yıl Istanbul'dayım, nerede olacagım da belli ama simdilik bu bir sır!

'Türk kadınlarının cildi güneşten yıpranmış'

- Türk hastalarınızı sayısı çok mu?
-Muayenehanemde her gün en az bir Türk hasta oluyor.
- Türklerle ilk baglantınız nasıl kuruldu?
- Gazeteci Nazlı Ilıcak beni Paris Match'te okumus ve Rauf Tamer'in esi Ilkay Hanım'a söylemis. Paris Türk Büyükelçiligi'ndeki dostlarını arayıp beni sorusturmuslar. Onlar beni genis çevrelerine anlatınca Türkler adeta akın etti. 10 binden fazla Türk müsterim olmustur. Avrupalı kadınlara göre Türk kadınlarının ciltleri biraz daha yıpranmıs. Bunun nedeni günes! Biraz daha sivilceli, bu da yemek alıskanlıklarından... Ispanyol kadınlarının ciltleri en kötüsü. Çünkü güneslenmeyi çok seviyorlar, yemek yemeyi çok seviyorlar, tapastan vazgeçemiyorlar...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her gün en az müşterim oluyor bir Türk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN