Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşam koçunuz cepte

Mobil yaşam koçları, gerçeklerinin yerini aldı. Akıllı teknoloji için geliştirilen bu uygulamalar arasından en popülerlerini seçtik

Giriş Tarihi: 25.1.2014
Bireylere profesyonel destek vermeyi amaçlayan yaşam koçluğu son dönemin en popüler mesleklerinden. Artık neredeyse herkesin bir yaşam koçu var. Günlük hayatın koşturmacasından bunalan, kendini yaşam koçunun kollarına bırakıyor. Kararlarımızı yaşam koçlarıyla birlikte alıp, kendimizi onların rehberliğinde yeniliyoruz. Yaşam koçu olmak da hiç zor değil. Kursa gidiyorsunuz, sertifikanızı alıp yaşam koçu olma yolunda ilerliyorsunuz. Ama "Yaşam koçuna vakit ayıramam" ya da "Kursa gidemem" diyorsanız, akıllı teknoloji bu sorununuza da çözüm yolunu buldu.

BU UYGULAMALAR AKIL VERİYOR
Son dönemde akıllı telefon ve tabletlere en çok indirilenler arasında yaşam koçluğu uygulamaları var. Üstelik bu uygulamaları birkaç saniyede yükleyip hemen aydınlanmaya başlayabilirsiniz. Farklı versiyonları olan yaşam koçluğu uygulamaları sürekli güncelleniyor ve kullanıcısına küçük jestler bile yapıyor. Kullanıcıların da yararını görmesi için uygulamalara her gün belli aralıklarla göz atması ve takvimdeki önerilere uyması gerekiyor. Uygulamaların diyet listesi, etkinlik takvimi, nefes alıştırmaları ve yararlı öneriler gibi eklentileri var.

SANAL DÜNYANIN DÖRT GÖZDE YAŞAM KOÇU
Life Strategy: Uygulama marketlerinden ücretsiz indirebileceğiniz Life Strategy, size olumlu mesajlar yolluyor, başarılarınızı ve yanlışlarınızı yazmanız için bir taslak vererek istatistik çıkarmanızı sağlıyor. Kısa ve güncellenen anketleriyle ruh halinizi ölçüyor, bu doğrultuda da önerilerde bulunuyor.
Personal Coaching: Düşünürlerin öğütleriyle kullanıcısını sürekli iyi ve doğru kararı vermeye yönelten uygulamanın fiyatı 3 TL. Rüya yorumlarına da yer veren bu yaşam koçu uygulaması, beslenme ve uyku düzeninizi her gün kontrol ediyor. Çıkardığı istatistikler doğrultusunda belli aralıklarla e-postanıza nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine ilişkin yorumlar gönderiyor.
Life Coaching Free: Mutluluk formülleri başlığı altında tüyolar veren uygulama, size bir de plan sunuyor. Planı uyguladığınızda ise kendinizi ödüllendirmeniz için önerilerde bulunuyor. İçinde videolar ve çeşitli eklentiler olan uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.
Motivate Me!: Uygulama aslında sadece size duymak istediklerinizi söylemek üzerine geliştirilmiş. "Bugün harika görünüyorsun", "Gözlerin çok güzel" gibi... Sizi mutlu ettikten sonra da öneriler veriyor ve bu önerilerin işe yarayıp yaramadığını soruyor. Üstelik ücretsiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşam koçunuz cepte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN