Silah değil yastığı al gel

Uluslararası Yastık Savaşı'nı kaçırmak istemeyen Londralılar, bugün Trafalgar Meydanı'nda gerçekleşecek dünyanın en eğlenceli savaşına katılacak

İngiltere' de havaların güzelleşmesiyle birlikte bahar etkisini iyice gösterdi. Her taraf rengarenk çiçeklerle kaplı olduğundan, nereye baksanız karşınızda bir tablo varmış gibi hissediyorsunuz. Baharın gelişi günlük yaşantıda da fark ediliyor, insanlar kapalı mekanlar yerine daha çok açık alanları tercih etmeye başladı. Londralılar fırsat buldukça piknik yapmak, kitap okumak ve arkadaşlarıyla buluşmak için parklara gidiyor. Sokak marketleriyle ünlü olan Southbank, Covent Garden ve Portobello gibi yerler ise her zamanki gibi hem Londralılar'ın hem de turistlerin en sık gittiği mekanlar arasında... İngiltere'de baharın geldiğini müjdeleyen bir diğer önemli etken de iki hafta sonra kutlanacak olan Paskalya Bayramı. Hıristiyanlar için çok önemli olan Paskalya'dan ötürü mağazalar ve marketler, Paskalya'nın simgesi olan renkli yumurtalar ve tavşan şeklindeki çikolatalarla dolu. Paskalya için satılan birbirinden yaratıcı ürünler sadece çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekecek türden. Paskalya nedeniyle resmi tatil olan 18-21 Nisan arasında Londra'nın her yerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Regent's, Green ve Hampstead Heat gibi büyük parklarda çocuklar için düzenlenecek olan yumurta avı yarışmaları artık geleneksel hale gelmiş durumda.

TRAFALGAR MEYDANI SAVAŞ ALANI
Bugün Londra çok büyük ve çok eğlenceli bir savaşa sahne olacak. Her yıl nisan ayında düzenlenen 'Uluslararası Yastık Savaşı', dünyadaki pek çok şehirde olduğu gibi Londra'da da gerçekleşiyor. Bu eğlenceyi kaçırmak istemeyen binlerce kişi, yastığıyla birlikte Trafalgar Meydanı'nda toplanacak. Bugün saat 15.00'te başlayacak yastık savaşından sonra katılımcılar yastıklarıyla birlikte St. James Park'a gidip güneşin tadını çıkartacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah değil yastığı al gel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN