Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TV'lere Android saldırısı

Akıllı telefonlar gibi Android işletim sistemiyle tanışan dev ekranlı televizyonlar, internet ve oyun deneyimini artırıyor. Artık uygulamalar klavye gibi kumanda yardımıyla TV'lere indirilecek

Giriş Tarihi: 10.5.2014
Akıllı televizyonlarda Android saldırısı bu yaz başlıyor. Bilgisayarı yutmuş televizyon konusunda yazdıklarımız henüz yıllanmadan TV ekranları da artık bilgisayarlar gibi işletim sistemi ve işlemci yarışına girdi. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan platform Android, akıllı TV ekranlarına çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Philips TV'lerin üreticisi TP Vision, Android platformu ve Ultra HD ekranlarla Avrupa'da atak yapmayı planlıyor. Firma, TV ekranlarına akıllı telefon yeteneklerini kazandırırken iOS platformuyla da köprüleri atmıyor. Yine iOS işletim sistemi kullanan iPad ve iPhone gibi cihazlar kolayca TV'lere kablosuz olarak bağlanacak.

ULTRA HD KAÇINILMAZ
Haziran ayında piyasaya sürülecek Android özellikli Philips Smart TV'ler daha hızlı ve akıcı bir internet tarayıcısı deneyimi sunmayı hedefliyor. Televizyonlar mevcut Philips Smart TV uygulamalarının yanı sıra Google Play üzerindeki zengin Android uygulama yelpazesine de erişim sağlıyor. Ultra HD ve Android özelliği bir arada isteyenlerin temmuz ayını beklemesi gerekiyor. Ultra HD veya 4K olarak adlandırılan yeni teknoloji 3D gibi havada kalmayacak. İzlerken farklı bir gözlüğe ihtiyaç duymayacağınız için içerik çoğaldıkça talebin artması bekleniyor. Yani Ultra HD yayınlar şimdilik uzak gibi görünse de tüm televizyonların birkaç yıl içinde uyumlu olması kaçınılmaz.

İZİNSİZ KAMERA YOK
Evinizin merkezinde olan ve özel hayatınızı tehdit edebilecek entegre televizyon konusunda önlem almak gerekiyor. Akıllı televizyonlar da internete bağlı diğer araçlar gibi saldırıya açık olacağından kamera siz izin vermeden ortaya çıkmıyor. Yani entegre kamera televizyonun alt ve ortasındaki yuvasından siz komut verince çıkıyor. Örneğin görüntülü görüşme veya oyun için kullandıktan sonra kapatılıyor. Bu özel hayatın korunması için son dönemdeki tehditlere karşı düşünülmüş iyi bir önlem.

DEV EKRANDA OYNAMAYA HAZIR OLUN
Mobil Android platformundaki oyun bağımlıları, Philips TV'lere ultra hassas oyun oynama yeteneğini de ekleyecek. Böylece akıllı telefonlardaki oyun keyfi dev ekranlara taşınacak. Android'in güçlü yönlerini büyük ekranlı televizyonun yetenekleri ve mevcut Smart TV özellikleriyle bir araya getirerek güçlü bir alternatif oluşuyor. Yeni güçlü dört çekirdekli yonga ile bir araya gelerek Philips TV'leri Google Play üzerindeki geniş oyun yelpazesini destekleyen dev ekranlı olağanüstü oyun cihazlarına dönüştürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TV'lere Android saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN