Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatımız internet oldu!

Sanal dünya hayatımızın vazgeçilmez parçası. İnternet denince ilk akla gelen markalardan Google, evdeki yaşamın nasıl değişeceğini İstanbul'da gözler önüne serdi.

Giriş Tarihi: 24.5.2014
İnternet , hayatımızın ortasında su veya elektrik gibi vazgeçilmez bir ihtiyaç haline geldi. Kullandığımız akıllı cihazlar hayatımızı tek başına değiştirmiyor. O cihazların akıllı hale gelmesini sağlayan servisler var. Hayatın koşuşturması içinde istediğimiz bilgiye, zamandan ve mekandan bağımsız en kısa yoldan ulaşmak hepimiz için büyük önem taşıyor. Böyle olunca, her karşımıza çıkanı sorgulamamız gerektiğini bilsek de Google hayatın merkezine internetle birlikte yerleşiyor. İster televizyondaki yarışmada izlediğimiz bir sorunun cevabı, ister yeni açılan bir restoranın yeri, ister misafire yapacağımız yemeğin tarifi ya da hava durumu... Bu bilgilere ne kadar hızlı ve doğru şekilde erişirsek, hayatımız o kadar kolaylaşıyor. Esir alacak kadar kontrol dışına taşmadığı sürece.

KİRASINI SORMADIM
Davet edilince gittik. Teknolojinin sunduğu imkanları ev ortamının sıcaklığıyla bir çatı altında uygulamalı olarak toplayan Google House İstanbul, geleceği bugünden yaşamak isteyen konuklarına Google'ın hızlı çözümleriyle bireylerin yaşamının nasıl kolaylaştırdığına birinci elden tanıklık etme olanağı sundu. Şanımız yürüsün, daha iyi ağırlasınlar diye Google Glass'ımızı takıp gittik. Evi alıcı gözüyle olmasa da, kiracı gözüyle bile soramayacak kadar pahalı bulduğum için fiyatını soramadım. Ancak içindeki teknolojileri kullanan biri olarak bir iki kelam etmeden de duramadım. Google Glass'ım zaten vardı. Google Aramaya, Sesli Aramaya, YouTube, Google+, Google Hangouts, Google Docs, Google ve Trends gibi hizmetlerini kullanarak karşılamayı deneyenler hayatından pek memnundu.

GOOGLE BAĞIMLISIYIM
Sonuçlara bakınca ben çoktan Google şerbetini içmişim. Yani hayatımın her yerinde pek çok Google hizmetini kullanıyorum. Kimi zaman VPN ile yan yollar kullanmak zorunda olsam da aramızdaki güven ilişkisini sorgulamıyorum. Bu okuduğunuz yazıyı yazarken de kaynakları sorgularken de her zaman ilk kullandığım kaynak olmasa da en kolay eriştiğim olduğunu söyleyebilirim.

ARTIK KALEMLER DE AKILLI
Microsoft, Surface Pro 3'ü bekleyenleri daha fazla üzmedi. 12 inç ekrana sahip yeni tablet incelerek 9.1 mm boyutuna ulaştı. Microsoft'un yeni tableti inceldi ancak yenilikler sadece bununla sınırlı değil. En önemli değişiklikler kalem kullanımındaki yeniliklerden oluşuyor. Geleneksel deneyimden çok uzaklaşmayan kalemle ekran üzerinde çizim yapılabilecek. Yüksek ekran çözünürlüğü ve 9 saatlik pil ömrüne sahip Surface Pro 3'ün ABD satış fiyatı 799 dolar olarak açıklandı. 4'üncü kuşak Intel Core i işlemcinin kullanıldığı cihazların yetenekleri dizüstü bilgisayarları aratmıyor. USB 3.0, mini display ve microSD kart girişine sahip Surface 3 Pro'da video ve fotoğraf uygulamaları PC'lerde olduğu gibi yapılabiliyor. Intel ile işbirliğini yeni seride de sürdüren Microsoft geç kalmanın acısını çıkarırken PC'lerdeki performans ihtiyacını tabletlerde de karşılamaya çalışıyor.

ODALARIN BÜYÜKLÜĞÜ DEĞİL, İNTERNET HIZI!
İşte Google Evi'nde yapabileceklerinizin küçük listesi: Google Play Books ile sevdiğiniz yazarın son kitabını oturduğunuz yerden satın alın. Yazı ve sunumlarınızı Google Docs üzerinden hazırlayın. İstediğiniz cihazdan ulaşın. Televizyondaki bilgi yarışmasında çıkan sorunun veya kendinizi er ya da geç içinde bulacağınız hararetli arkadaş tartışmasındaki konunun cevabını mı öğrenmek istiyorsunuz? Uzun uzun yazmaya hiç gerek yok, Google'da sesli arama yapabilirsiniz. Türkiye'de ya da dünyanın başka bir yerinde en çok nelerin arandığını Google Trends'den öğrenebilirsiniz. Görüntülü görüşme imkanı sağlayan Google+ Hangout, yemek tutkunu kişilerin birbiriyle canlı bağlantı kurmasını sağlayan en iyi uygulamalardan biri. Güzelce giyinip makyajınızı yaptıktan sonra ya da muhteşem bir partideyken güzel anları saklamak mı istiyorsunuz. Google+ fotoğraflarınızı herhangi bir cihaza yüklemenize gerek kalmadan arşivliyor. Sonrasında paylaşıp paylaşmamak tamamen size kalmış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatımız internet oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN