Yunan adasına, Rus sosyetesi sahip çıktı

Bir zamanlar ünlü armatör Onassis'le sevgililerini ağırlayan Skorpios Adası'nda artık Rus jet-set'in partileri yapılıyor

Yunanistan'ın batısında çok küçük ama çok ünlü bir ada var. Adı Türkçede 'akrep' anlamına gelen Skorpios. Yeşillikler arasındaki renkli villalar, sahiller ve üç mezardan oluşan bu küçük ada, geçen hafta dünya jet-set'ini ağırladı. Niye mi? Çünkü bu özel adanın yeni sahibi Rus milyarder Dmitri Evgeneviç Ribolovlev'in kızı Ekaterina'nın 25. yaş günü partisi vardı. Skorpios, 1960'lı yıllarda İzmir kökenli Yunan armatör Aristotle Onassis'in fırtınalı yaşamının önemli bir parçasıydı. Son eşi Jackie Kennedy ve son sevgilisi Maria Kallas'ı bu adada ağırlayan Onassis'in genç yaşta hayatını kaybeden oğlu Alexander ve kızı Christina ile beraber bu adada gömülü. Bütün aile üyeleri hayata veda edince, geriye kalan yegane torun 29 yaşındaki Athena, efsanevi Onassis servetinin de tek varisi oluverdi. Ancak Athena, kas felcinden ölen dedesi Aristo'nun, sürekli eş değiştiren ve sonunda uyuşturucudan ölen annesi Christina'nın ve genç yaşta uçak kazasından ölen dayısı Aleksander'ın fırtınalı hayatlarına ilgisiz kaldı. İsviçreli babası Russel'ın yanında binicilik sporuna merak salan Athena, dört yıl önce at meydanlarında tanıştığı Brezilyalı binici Noda ile evlenerek mütevazı bir hayatı tercih etti. Derken Athena, geçen yıl at koşturduğu sahalarda kendisi gibi at meraklısı olan Ekaterina Rubolovleva ile tanıştı. İki multimilyoner kadın arasında gelişen bu dostluk, efsanevi Skorpios adasının 130 milyon avro karşılığında Athena'dan Ekaterina'ya geçmesine yol açtı. Yunanistan'ı sadece arada sırada ziyaret etmekle yetinen Athena'nın, Onassis'lerin ölümüyle ıssızlaşan Skorpios gibi efsanevi bir adayı satması, ilk başlarda Yunanların tepkisine yol açtı.

YALNIZ MİLYONERLER GİREBİLİR
Ekaterina'nın babası Rus milyarder Dmitri Rubolovlev, kızının hatırı için ve 'Adadaki 3 Onassis mezarına asla dokunulmaması' şartıyla satın aldığı Skorpios'a eski günleri aratmayacak biçimde jet-set ayarında hayat vermeye başladı. Kızının doğum günü partisi için Skorpios'un yanındaki Lefkada adasına özel jet ve yatlarıyla gelen 120 konuğun arasında Monako prensi, sahibi olduğu Monako milli takımı, Byonce, ünlü modacılar, armatörler ve Rus milyarderler vardı. Fransız, Yunan, Rus yemekleri, havyar, şampanya, votka ve uzoların eşliğinde kurulan üç dans pistinde sabahlara kadar eğlenilen Skoprios adası, 50 yıl sonra canlanıverdi. Ama eskisi gibi şimdi de 'yalnız' tadını çıkardığı özel bir ada olmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunan adasına, Rus sosyetesi sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN