Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mucizeler her an yanımızda

Giriş Tarihi: 14.6.2014

İsteklerimizin gerçekleşmesi için elbette çaba göstermemiz ilk adım ama sonraki aşamalar için zihin gücünü kullanmanın rolünü de hatırlamakta fayda var.

Ne zaman yenilenmeye ihtiyacım olsa birkaç sayfasını okuduğum o nefis romanında Frances Mayes, Toscana'da almayı hayal ettiği evle arasında kurduğu zihinsel bağı anlatırken şöyle diyordu: "Aynama bir fotoğrafını astım ve zihnimde evin katlarında, odalarında gezindim birçok kere... Ev, benliğimin bir metaforu tabii ki ama bir yandan da tamamen gerçek." Eşinden ayrıldıktan sonra her şeye sıfırdan başlamak, kendine yeni bir hayat kurmak isteyen ABD'li akademisyen Mayes sonunda hayal ettiği evi alır ve Toscana'da mutlu mesut yaşamaya başlar. Toscana Güneşi adlı kitabı, daha sonra filme de çekilip insanlara hayallerinin peşinden giderlerse er ya da geç gerçekleştiği mesajını veren Mayes'in yöntemi aslında ne kadar basit: Önce zihninde yaşat sonra gerçek hayatta yaşamaya başla... İsteklerimizin gerçekleşmesi için elbette çaba göstermemiz ilk adım ama sonraki aşamalar için zihin gücünü kullanmanın da rolünü hatırlamakta fayda var. Bazen bu konuları konuştuğumuz kişilerin hayal bile kuramayacak noktalara gelecek kadar hayattan bezgin olduklarını görüp üzülüyorum. Oysa Einstein bile "Önce hayal edin" demez mi?

MOTİVASYONUN SIRRI MOTİVASYONDA
Bugünlerde elime geçen bir kitap da daha adıyla beni çekti: Her An Mucize. ABD'li 'pozitif mesaj gurusu' Ralph Martson önce greatday. com adlı sitesinde yazdığı yazılardan derlenerek hazırlanan sGünde Bir Doz Motivasyon kitabıyla çok satanlar listelerine girmişti. Şimdi de Her An Mucize ile hayatımızın her anında ne kadar çok mucizeye tanık olduğumuzu fark etmeye çağırıyor. Martson'un yapılmasını istediği ilk şey, olaylara her zamankinden farklı açılardan bakmaya çalışmak; bir sürü telaş, endişe, çekişme, mücadele, rekabet derken hayatın faydalı ve değerli niteliklerini kaçırmamak... Martson'a göre en güçlü motivasyon her an motivasyon içinde olabilmek... Oysa bazen günlerce hislerimizi, isteklerimizi askıya alıp hızla koştururken pek çok şeyi kaçırdığımızı ancak haftalar, aylar sonra fark edebiliyoruz. Her An Mucize adlı kitabı Koton Kitap'tan yayımlanan Martson'un mucizelere inanmak isteyen Türk okurlarına da bir mesajı var: "Yıllar içinde bu kitapta olanlara benzer binlerce mesaj yazdım. Bunların her biri birbirinden tamamen farklı olmakla birlikte içlerinde pekiştirilmek amacıyla yıllar içinde yinelenen konular da mevcut. Bu başlıklar mucize dolu ve doyum içinde bir hayat yaşayabilmek için gerekli temel değer ve niteliklere karşılık geliyor. Bu benim Türkiye'deki okurlara ulaşan ikinci kitabım ve olumlu mesajlardan daha çok insanın faydalanmasını sağlama fırsatına sahip olduğum için minnettarım. Bu kitabı adım adım izlenecek bir kullanma kılavuzu gibi değil de her şeyin içinde gizli olan bir mucizeyi gerçek anlamda tatmanıza ve onun değerini bilmenize yardımcı olacak hatırlatmalar seçkisi olarak kabul edeceğinizi umuyorum."

SEPETLERİ KOLUMUZA TAKIP KİRAZ TOPLAMAYA GİDELİM
Yazı simgeleyen meyveler arasında herhalde en başta kiraz gelir. İnsanı canlandıran, enerji veren kırmızı renginden mi, tadından mı bilmiyorum, sevmeyeni yok. Kaynatılıp içilen çöpünün suyunun zayıflatıcı özelliğinin olmasının da belki bu sevgide payı var. Artık çocukluğumuzdaki gibi ağaçlara çıkıp dalından yiyemesek de hâlâ ulaşılabilir yerlerde sepet sepet toplama şansına sahibiz. İstanbul'a 45 dakika uzaklıktaki kirazıyla ünlü Polonezköy'de de bu hafta sonu Kiraz Festivali düzenleniyor. Türkiye ile Polonya arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesi adına önem taşıyan festival boyunca Polonya'dan gelen folklor grupları gösteriler, sergiler, kilisede seminerler düzenleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucizeler her an yanımızda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN