Deniz kayağı çok moda

Boğaz'da dalgaların nabzını tutmak isteyenler deniz kayağına merak saldı

Giriş Tarihi: 5.7.2014
İstanbul tam bir su şehri. Ama denizden ne kadar faydalanıyoruz orası tartışılır. Boğaziçi Deniz Kayakçıları Su Kulübü Derneği (BODEKA) denizi sevdirmek, Boğaziçi'ni sevdirmek ve elbette deniz kayağını sevdirmek için kurulmuş bir dernek.
Boğaziçi'nde her hafta su kayağı kursları düzenliyorlar. Kimi zaman Paşabahçe'den Bebek'e kürek çekiyorlar. Kimi zaman üç günlük turlarla Şile'ye ya da Avşa'ya kadar gidiyorlar. Prens Adaları turları da cabası...
Yeni yeni trend olmuş deniz kayağı...
Hem maceradan hoşlananlar hem de sosyalleşmek isteyenler BODEKA'nın kurslarında buluşuyor. Üstelik sadece İstanbul ve çevresinde değil zaman zaman Ege'de ve Akdeniz'de de kamplar düzenliyorlar.
Örneğin bir Göcek kampına katılıp mega yatların demirlediği Göcek koylarını, deniz kayağınızda keyifle kürek çekerek dolaşabilirsiniz.
Zor da değil deniz kayağı... Biraz kondisyon gerektiriyor. Turistik yerlerde rastladığımız kanodan daha farklı. Tam ortasında oturabileceğiniz bir alan var.
Ayaklarınızı da öne doğru uzatıyorsunuz.
İster tek kişilik, isterseniz de iki kişilik olanına binebiliyorsunuz.
Deniz kayağı yaparken özel bir kıyafet gerekmiyor. Ama suda olduğunuz için eğitmenler suya ve rüzgara dayanıklı kıyafetler seçmenizi öneriyor. Özellikle devrilme ihtimaline karşı can yeleği takmak ve suyun üstünde kalmanıza yardımcı kıyafetler seçmek de önemli.
Bu eğlenceli spor deneyimini yaşamak isterseniz 12-13 Temmuz'da Ağva kampına katılabilirsiniz. Ama daha yakın bir kurs isterseniz 20 Temmuz'daki Boğaziçi geçiş kursuna katılabilirsiniz. Zira o gün gerçekleşecek TMOK Kıtalararası Yüzme Yarışları nedeniyle Boğaz gemi trafiğine kapalı olacak. Bu fırsatı değerlendirerek Paşabahçe'den Bebek'e doğru bir tur gerçekleştirebilirsiniz. Ama günlük hava koşullarına göre tur saatleri ve rotası değişebiliyor.
Bilgileri www.bodeka.com adresinden takip edebilirsiniz.

BU HAFTA BU ETKİNLİKLER KAÇMAZ

Doktor House ile caz
Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi
9 Temmuz'da festivalin en renkli isimlerinden birini ağırlıyor. Birçok kişinin Doktor House karakteriyle tanıdığı oyuncu, yönetmen, komedyen, yazar ve elbette ki müzisyen Hugh Laurie saat 21.30'da sevenlerine caz ziyafeti yaşatmak için ülkemize teşrif ediyor. Let Them Talk ve Didn't Rain albümleri Amerikan blues listelerinde bir numaraya yükselen sanatçının konseri kaçmaz diyoruz. Bilet fiyatları 56-375 TL arasında değişiyor. biletix.com

İki sergi birden

"Sanat zamanı" diyoruz ve istikameti şehrin en sanatsal semti Nişantaşı'na çeviriyoruz. Çağla Cabaoğlu Gallery'de 12 Temmuz tarihine kadar iki sergi birden var. Fotoğraf sanatçısı Şenol Altun'un ışık saçan heykellerinin yer aldığı Aydınlatan Heykeller sergisi görülmeye değer. Diğer sergiyse çalışmalarının merkezine görsel algı yerleştiren Emre Namyeter'in Şimdi Değil isimli sergisi. Tel: (0212) 291 37 91
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz kayağı çok moda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN