Türkiye'nin en iyi haber sitesi

85 liraya baştan ayağa yenilendim

Röportaj için ne giyeceğimi düşünürken Eknomik Ece ile kendimi Salı Pazarı'nda buldum. 1.5 saatin sonunda sadece 85 lira harcayıp tam bir kombin yaptım

Her röportaj için yeni bir kıyafet kombini yaratmak, konuşacağınız insana göre kıyafetinizi tamamlamak hem zor hem de çoğu zaman oldukça pahalı bir iş… Çarşamba günü Mango defilesinin bu sezonki ev sahibi Beyza Arslan ile buluşmadan önce ben yine "Ne giyeceğim?" diye ortalarda dolaşmaya başladım… Benim bu halimi gören sayfa komşum Ece Ulusum nam-ı diğer Ekonomik Ece de "Ay yeter AVM'lerde dolaşmalar, modaevlerine abuk sabuk paralar vermeler. Hadi kalk Kadıköy'e Salı Pazarı'na gidelim" dedi… Olur mu olmaz mı diye düşünmeye bile vakit bulamadan elimde 100 lira, kendimi Ece ile pazar yolunda buldum… Daha önce üniversite yıllarımda okuldan arkadaşımla bir kez Ulus Pazarı'na gitmek dışında pazar kültürü olmayan biri olarak cidden zorlu bir serüven yaşadığımı söyleyebilirim. 12.00 gibi Salı Pazarı'na geldik ve ben kan ter içinde baştan aşağı bir röportaj kıyafeti ararken sevgili arkadaşım Ece, bir yandan fotoğraf çekip bir yandan da benimle ve şaşkın tecrübesiz halimle alay ederek oldukça keyifli vakit geçirdi.

BEŞ YÜZÜĞE BEŞ LİRA VERDİM
Ece ile öğlen tatilinde fazla zaman kaybetmeden röportaj için cici bici bir elbise arayışına geçtik. Bu serüvenimizde sentetik olmayan doğal bir kumaştan gece kıyafetini andırmayan bir elbise bulabilmek cidden çok vaktimizi aldı. Penyeler, kokteyl kıyafetleri, desenli plaj elbiseleri pazardaki kıyafet reyonlarının büyük kısmını oluşturuyor. Tüm bu ürünler arasında bize ayrılan bir buçuk saatlik zamanda ancak birkaç tane iş hayatında giyilebilecek elbise bulduk. O zaman da elbiseyi deneme sorunu ortaya çıktı. Bazı tezgahların yanında deneme kabinleri olmasına rağmen mağazadan aldığı ürünü bile yıkamadan ya da kuru temizlemeye vermeden giyemeyen ben gibilerin tabii pazardan bir şeyler satın alması oldukça zor. O yüzden elbisemi bu sezon modasına uygun 60'lı yılların çizgisini hatırlatan A kesim bir elbiseden yana kullandım. Ve bence her zaman giyilebilecek bu hoş elbiseye sadece 20 lira verdim. Elbisenin ardından uygun çanta ve ayakkabı arayışına başladık. Ayakkabı konusuna geldiğimizde sıcak havanın da etkisiyle gelecek sezon da popüler olacak dore bir sandalet aldım. Çok benzerini geçtiğimiz yıl lüks bir markadan yaklaşık 500 liraya almış olmam tabii ki biraz içimi acıttı. Bu sandalete 30 lira verdim. 35 liralık fiyatı 5 lira düşürdüğüm için de kendimi tebrik ettim. Ardından çanta arayışına girdik. Ne yazık ki pazarda en zor bulduğumuz şey çanta oldu. Sonunda siyah, dore metalli, püskül modasına da uygun dümdüz bir clutch bulduğumda resmen sevinç göz yaşları dökecek haldeydim. Pazarda bence biz kadınların en keyif alarak satın alacağı şeyler aksesuvarlar. Her zevke uygun milyonlarca seçenek var. Elbiseme uygun siyah ve dore detaylı havalı bir kolyeye 10 lira, parmaklarımı süsleyecek 5 yüzüğe de sadece 5 lira verdim. Yani tam 80 liraya baştan aşağı bir kıyafete sahip oldum. Pazardan çıkmamıza yakın yolumuzun üzerindeki bir tezgahtan da 5 liraya kemik bir güneş gözlüğü alarak alışverişimi tamamladım. Ekonomik Ece sayesinde bir öğlen arasında 85 liraya baştan ayağa giyinmiş oldum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
85 liraya baştan ayağa yenilendim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN