Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Protokol gönül maceraları

Güzel ve hırslılar. Dünya liderleriyle evlilik dışı ilişkiler yaşayıp ayrılık aşamasında onların yumuşak karnını kamuoyuyla paylaştılar. Politikacılar sarsıldı ama oyunun galibi olmadı

VALERIE TRIERWEILER

Fransız gazeteci Valerie Trierweiler ile Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande arasındaki ilişki yıllardır Fransız basının gündeminde. Eşi Segolene Royal ile evliliği sürerken Trierweiler ile gizli bir ilişkiye yelken açan Hollande, ünlü gazeteciyle beraberken Juliet Gayet'ye gönlünü kaptırdı. Hollande'ı Royal'in elinden kapan gazeteci, bu çapkınlığı hazmedemedi. Sevgilisini terk eden Trierweiler, kısa süre önce Hollande'ın kişiliği ve ilişkileri hakkındaki tüm detaylara yer verdiği Merci Pour Ce Moment isimli bir kitabı piyasaya çıkardı. Trierweiler, eski sevgilisinden bu kitapla öç alıp cumhurbaşkanının halk desteğini yüzde 13'e kadar düşürmeyi başardı.

MARILYN MONROE

1962 yılında genç yaşta intihar eden güzel oyuncu Marilyn Monroe ve dönemin yakışıklı ABD Başkanı John F. Kennedy arasındaki ilişki sayısız filme ve kitaba konu oldu. Evliyken adı birçok ünlü isimle anılan Kennedy ile Monroe arasında çok uzun sürmeyen ama tutkulu bir ilişki yaşandı. Ancak Monroe'nun başkana âşık olması ve Beyaz Saray'ı sık sık araması ikili arasındaki ilişkinin ortaya çıkmasına neden oldu. Kennedy, dedikodulardan sıkılıp ilişkiye son verdi. Monore bir yıl sonra intihar etti. Kennedy de bir sonraki sene suikaste kurban gitti.

RUBY

Zengin işadamı Silvio Berlusconi'nin İtalya Başbakanı olarak yaşadığı fırtınalı ilişkiler sayısız habere ve davaya konu oldu. Beraber olduğu eskort kız Patrizia D'Addario Tadını Çıkar Başkan adlı kitapla Berlusconi ile yaşadığı ilişkiyi anlattıktan Karima el-Mahroug, nam-ı diğer Ruby de Berlusconi ile yaşadığı seks dolu geceleri gazetelere anlattı.

MONICA LEWINSKY

Amerika'nın en karizmatik başkanlarından biri olan Bill Clinton ve Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky arasındaki ilişki 1990'lı yılların en büyük politik seks skandalı olarak hafızalara kazındı. 1995 yılında stajyer olarak girdiği Beyaz Saray'da memuriyet görevine getirilen Lewinsky ile Clinton'ın ilişkisi 1995 yılında başladı. Mahkemeye konu olan ilişki yüzünden, 1998 yılında Clinton başkanlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı. İlişkiyi ilk başlarda reddeden Clinton, daha sonra kabul etti ancak bu ilişkiden tiksinti duyduğunu satış rekorları kıran kitabı My Life adlı kitabında yazmıştı.

BEYONCE

Son yılların en güçlü ve popüler şarkıcılarından biri olan Beyonce ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki aşk dedikoduları bir süre medyanın gündemindeydi. Amerika'nın ilk siyahi başkanının tüm Beyaz Saray davetlerinde Beyonce'yi tercih etmesi dedikoduların iyice büyümesine neden oldu. Fransız fotoğraf Pascal Rostain'in bu konuda konuşması hatta Washington Post'un da bu aşk hikayesini sayfalarına taşıyacağının dedikodu kulislerine yansıması olayın iyice büyümesine neden oldu. Ancak taraflardan hiçbiri bu iddiaları kabul etmedi. Rostain de konu hakkında kendisine yöneltilen sorulara "Sadece bir şakaydı" demekle yetindi.

NAFISSATOU DIALO

Son yılların en büyük siyasi seks skandallarından biri IMF eski başkanlarından Dominique Strauss-Kahn ile New York'ta kaldığı otelin görevlilerinden Nafissatou Diallo arasında yaşandı. Strauss- Khann'ın kendisine tecavüz etmeye çalıştığını söyleyerek polise başvuran Diallo'nun sözleri ispat edilemedi. Mahkeme ünlü Fransız diplomat hakkındaki suçlamaları düşürdü. Ancak bu olay tarihin en çok konuşulan ve sır perdesi arkasında kalan olaylarından biri oldu. Tecavüz iddiaları hakkında aralarında CNN ve BBC'nin de bulunduğu birçok büyük yayımcı kuruluşa röportaj veren Diallo, dava düştükten sonra ortalarda görünmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Protokol gönül maceraları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN