Botokstan uzak durun bitkisel bakım ürünleri kullanın

Kozmetik sektörünün duayenlerinden Fransız Xavier Ormancey ile cilt bakımı ve yaşlanma karşıtı çalışmalar konusunda konuştuk. Ormancey kadınlara cildi zorlamayan bitkisel ürünler kullanmalarını tavsiye etti

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Botokstan uzak durun bitkisel bakım ürünleri kullanın
Fransızların ünlü kozmetik markalarından Yves Rocher'nin yeni ürünü Serum Vegetal'in lansmanı için geçtiğimiz günlerde Paris'teydim. Bu ziyarette beni en çok markanın laboratuvarlarının yani Ar-Ge'sinin başındaki Xavier Ormancey ile tanışmak çok heyecanlandırdı. Senelerce Chanel bünyesinde çalıştıktan sonra Yves Rocher'ye transfer olan Ormancey bu sektörün en saygı duyulan isimlerinden biri… Bizim her gün kullandığımız ve çoğu zaman içeriğinden ve etkilerinden bir haber olduğumuz tüm krem ve kozmetik ürünlerini yaratan ya da nasıl yapıldıklarını bilen insanla tanışmak gerçekten de birçok konuya bakışımı değiştirdi. Şimdi işin uzmanından sizler için öğrendiklerimi okuyun, bundan sonra kozmetikle ilgili bir şeyler yaptırırken siz de tüm bu detaylara dikkat edin:
- Botoks evet etkili. Ancak bunun bir zehir olduğunu unutmamalısınız. Vücudumuz zehri dışarı atmaya programlanmıştır. Bu yüzden botoks yaptıranlar gitgide daha az aralıklarla bu uygulamayı sürdürmek zorunda kalır. Kullanımı bıraktığınız zaman, cilt bir zehre karşı savaş vermiş olmanın tüm yorgunluk etkilerini dışa vurur yani olduğundan çok daha kötü görünür.
- Vücudun büyük kısmı su olduğu için su hayatınızda hep olmak zorunda. Bir de cildinizle uyumlu nemlendiriciler. Böylece mimik çizgileri ve kırışıklıkların derin izlere dönüşmesini engelleyebilirsiniz.
- Şu an dünyada kozmetik sektöründe iki trend var: Mineral ve bitkisel ürünler… Cilt ürünü alırken kimyasal yönü ağır basan ve çoğunlukla cilde etkileri dış yüzeyle sınırlı kalan ürünlerden kaçının.
- Birçok ürün cildin içine nüfuz etmekte başarısız ne yazık ki. Kliniklerde uygulaması yapılan maddelerin, yani enjekte edilen maddelerin kremle cilde nüfuzu imkansıza yakındır. Bu size bir tüyo olsun.
- Kimyasal ürünler sizin cildinizin savaş vermesine neden olur. Cildiniz de bu durumda yorulur. Cildin tepki vererek savaşması demek zarar görmesi demektir. Bir ürünü bir süre bıraktığınızda ortaya hoş olmayan bir görünüm çıkıyorsa bu tamamen cildinizle düşman bir ürün kullandığınız anlamına gelir.

Kremleri altı ayda bir değiştirin


- Kremleri altı ayda bir değiştirin. Diyette olduğu gibi kozmetik kullanımında da vücudu arada sırada şaşırtmak etkiyi artırır. Sabah ve akşam farklı ürünleri kullanmak da yine kullandığınız ürünün ciltteki etkisini artırır.

- Cildi yormayan ürünler uzun dönemde başarılı sonuç almanızı sağlar. Bitkisel ürünler ciltteki eksilen kimyasalların vücut tarafından üretilmesi için vücudu uyarır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Botokstan uzak durun bitkisel bakım ürünleri kullanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN