Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bana parfümünü söyle sana kişiliğini söyleyeyim

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Bana parfümünü söyle sana kişiliğini söyleyeyim

Parfüm deyip geçmeyin. Uzmanlar tercih ettiğiniz parfümün nasıl biri olduğunuza dair ipucu verdiğini söylüyor. Oryantal kokuları sevenlerin kıskanç, baharatlı kokuları tercih edenlerinse kendine güvenli olduğu düşünülüyor

Arkadaşınıza ya da sevgilinize hediye alacaksınız. Parfüm ilk başta garantili bir seçenek gibi gözükse de aslında seçmesi en zor hediyelerin başında geliyor. Bırakın bir başkasını aslında kendinize parfüm seçmek bile zordur. Bazen birisinde duyduğunuz parfüm size yakışmaz ya da şişesini beğenerek aldığınız parfüm sıradan çıkabilir. Her koku insana farklı şeyler anımsatır. Kimileri dalından koparılmış taze bir meyve ya da çiçek kokusunu, kimileri de baharatlı kokuları sever. Nasıl koktuğunuz en az nasıl göründüğünüz kadar önemlidir. Yapılan son araştırmalara göre kullandığınız parfüm kişiliğinizi ele veriyor. Aldığınız parfüm eğer kişilik özelliklerinizi yansıtmıyorsa uzun süre kullanmayacağınızı söylemek mümkün. Doğru parfümü seçmek kendinizi özgüvenli hissetmenizi sağlar. Eğer bir arkadaşınıza hediye olarak parfüm alacaksanız seçiminizi onun özelliklerini göz önünde bulundurarak yapmanız en doğrusu. Peki, size hangi parfümün uygun olduğunu biliyor musunuz? Tercih ettiğiniz parfümün nasıl bir kişilik yapısını yansıttığını öğrenmek size yardımcı olabilir.

TATLI KOKULAR ÇOCUKSU KİŞİLERE GÖRE
Baharatlı kokular Genellikle biber türlerinden elde edilen kokularıdır. Atılgan, enerjik, aceleci, kendine aşırı güvenen, serüvenci, cesur, iddialı, dik kafalı, dürüst, agresif ve çabuk öfkelenen bir kişiliği yansıtır.
Çiçek ve meyve kokuları Gül, yasemin, şeftali, elma, kavun, karanfil, nergis, gardenya ve menekşe gibi kokulardan oluşan gruptur. Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, içe kapanık, anlayışlı ve ilgili kişiler tercih eder.
Yeşillik kokuları Çam, ardıç, çimen ve sümbül bu gruba girer. Bu gruptaki parfümleri kullananlar doğayı seven, rahat, titiz, çalışkan, kendini genç hisseden, dinamik ve dakik kişilerdir.
Soğuk kokular İnsana deniz kokusunu, taze dağ havasını anımsatır. Bu parfümler sportif, dinamik, hızlı ve çekici kişilere uygundur.
Oryantal kokular Ağır kokuların bulunduğu bir sınıftır. Tarçın, kakule, zencefil, misk ve vanilya gibi kokular bu gruba örnek verilebilir. Bu kokuları kullananlar tutkulu, çekici, gizemli, kıskanç, romantik, olgun ve güçlü bir kişiliğe sahiptir.
Kremsi kokular Hindistan cevizi kokusunu andıran yumuşak kokulardır. Hassas, yumuşak ruhlu, nazik, titiz kişiler için uygun seçim olabilir.
Odunsu kokular Genellikle çam ve sedir ağacından elde edilen ağır kokulu parfümlerdir. Bu tarz parfümleri tercih eden kişiler maço, dik kafalı, agresif, kararlı ve kendinden emin insanlardır.
Tatlı kokular Bu kokular arasında çikolata, vanilya, karamel ve bal gibi kokular bulunur. Lüksü seven, kişisel zevklerine düşkün, çocuksu, şımarık, sevince bırakmayan, aşırı ısrarcı ve yardımsever kişilikleri yansıtır.

PARFÜM SEÇERKEN DİKKAT
Başkasında beğendiğiniz bir parfümü satın almayın; cilt üzerinde oluşan koku cildin asit değerine bağlıdır ve bu, kişiden kişiye göre değişir.
Aynı anda beşten fazla parfüm denemeyin çünkü burnunuz farklı kokuları ayırt etmekte zorlanır.
Sabah erken saatlerde ve yemek yedikten hemen sonra parfüm seçmeyin. Erken saatlerde burun kokuyu tam olarak alamaz. Yemek sırasında burun yediğiniz yiyeceğin kokusunu alıp bu kokuya alıştığı için diğer kokuları hemen algılayamaz.
Mesleğinize göre seçim yapmalısınız. Örneğin, bir yöneticiyseniz ya da bir müdürseniz, vanilyalı ya da turunçgilli bir parfüm kullanmayın.
Sigara içenler tatlı kokular kullanmamalı. Çünkü tatlı koku kullanan kişiler sigara içiyorlarsa, gün içinde 2-3 saat sonra parfümleri kötü kokmaya başlar.
Eğer gün içinde vücudunuza parfüm sıkmaya devam ediyorsanız daha hafif kokuları tercih etmelisiniz.

TUĞBA İLKEN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bana parfümünü söyle sana kişiliğini söyleyeyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN