Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu ile Batı'yı birleştirdiğimiz için Hollywood bizi sevdi

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Doğu ile Batı'yı birleştirdiğimiz için Hollywood bizi sevdi
Biz büyük moda evlerinin 'it bag'lerinin peşinden koşarken Hollywood'un en ünlü isimleri geçtiğimiz sezonu bir Türk tasarımcının çantalarıyla geçirdi. Serra Türker'in sahibi olduğu Misela markasının çantaları; Jessica Alba, Diane Kruger ve Heidi Klum gibi isimlerinden düşmedi. Çantalarını kendi atölyesinde üreten ve her bir çantayı kendi tasarlayan Türker, 15 aydır markasının yeni çantasını hazırlamak için çalışıyor. "Bitirebilirsem markanın yeni gözdesi o olacak" diyen Türker ile 9-10 Aralık tarihlerinde Raffles İstanbul'da düzenlenecek Crate and Barrel'in Yılbaşı Alışveriş Şenliği öncesi Galata'daki atölyesinde buluştuk. Genç tasarımcıyla Hollywood'da başarılı olmanın şifrelerini konuştuk:
Markayı kurduğum ilk zamanlarda hem New York'ta hem Paris'te fuarlara katılıyordum. Son iki senedir sanırım mağazamın açılışıyla artık enerjimi direk olarak müşterilerime vermeye karar verdim. O nedenle şu an yurtdışında mağaza açma projeleriyle ilgileniyorum.
Amerika'da satış noktalarım var tabii ki. Bu yurt dışında başarılı olmak için zaten gerekli. Jessica Alba, Diane Kruger ve Heidi Klum bizim Travel koleksiyonumuzu günlük hayatlarında çok kullandı. Çok da fotoğraflandılar. Bu ünlü isimlere çantaları, çalıştığımız kişiler aracılığıyla özel sipariş ile üretildi.
Onların elinde kendi tasarımımı görmek inanılmaz bir duyguydu. O anda neler hissetmedim ki; benim için tarif edilemeyecek kadar değişik bir duygu çünkü resimleri görünce gerçek ve hayal arasında bir yerlerde kayboluyorsunuz.
Genelde birçok Türk markasında Batılı modaevlerinin tasarımları taklit ediliyor. Oysa bizim başarılı olmamızda Doğu ile Batı'yı birleştirmiş olmamız etkili. Hollywood yıldızları da bizim kültürümüzden gelen detayları çok cezbedici buluyor. Hem renklerin hem de desenlerin onlarda farklı bir his yarattığını görebiliyorum.
Şu an en büyük hayalim Gwyneth Paltrow, Meryl Streep ve Nicole Kidman'ın çantalarımdan birini kullanması. Türkiye'de iki tane mağazam var. Bunun dışında Harvey Nichols, Midnight Express ve Atelier 55'te satıyorum. Yurtdışında ise Kirna Zabaete New York, Bloomingdales Dubai, Harvey Nichols Hong Kong, D'NA Riyadh'ta satılıyor çantalarım.
Günlük hayatımda Edna at Anatolia modelini kullanıyorum. Misela'yı kurduğum günden beri başka bir markadan çanta almıyorum. Kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda yeni modeller çıkartıyorum. Sanırım böylelikle koleksiyonu hızlı bir şekilde büyütebiliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu ile Batı'yı birleştirdiğimiz için Hollywood bizi sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN