Güzel ve zeki kadın ölümcüldür

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Güzel ve zeki kadın ölümcüldür

Prabal Gurung, kozmetik koleksiyonu hazırlayan modacılar arasına girdi. 14 parçalık kapsül koleksiyonu için heyecan yaşayan Gurung, kafasındaki kadının tam bir duruşa sahip olması için kozmetikle ilgilendiğini söylüyor

Moda dünyasının ünlü isimlerinin kozmetik markalarıyla kapsül koleksiyonlar yapmasına artık alıştık. Bunun son örneği de 1979 doğumlu Amerikalı tasarımcı Prabal Gurung ve MAC arasında yaşanıyor. Defileleri için uzun süre bu kozmetik markasıyla çalıştıktan sonra marka için 14 parçalık bir kapsül koleksiyon tasarlayan Gurung ile kozmetik dünyasına attığı adımı konuştuk:
- Her kadın daha güzel görünmek ister mi?
- Singapur'da doğmuş, Nepal'de, Hindistan'da, Londra'da ve Avustralya'da yaşamış ve sonra New York'a yerleşmiş bir tasarımcı olarak dünyadaki her kadının güzel görünmek istediğini düşünüyorum. Tabii ki moda ve güzellik alanında belli farklılıklar var ama kesin bir görünüm kazandırma ve bunu güzel bir şekilde sunma hepsinde aynı. Her zaman derim güzel ama aynı zamanda zeki bir kadın ölümcül bir birleşimdir.
- Makyaj koleksiyonunuzu hazırlarken gözünüzün önünde nasıl bir kadın vardı?
- Bu seriyi hazırlamak benim için oldukça duygusaldı. Güzellik ürünleri bana hep annemi hatırlatır. Genel olarak her zaman kim olduklarının farkında olan, dünyayla ve modayla olan ilişkinin önemini anlayan güzel ve zeki kadınlarla ilgilenirim, sadece kendileriyle ilgilenenlerle değil. Bu koleksiyon da bu tarz kadınlar için.
- Makyaj koleksiyonu hazırlamak, moda koleksiyonu yapmaya benziyor muydu?
- Yaptığım her işteki yaratıcı sürecim o sezon veya o proje için ilham aldığım şeyleri yansıtan bir fikir panosu ile başlar. Sonra da tasarım ekibimle bunları paylaşır, ortak bir nokta buluruz ve buradan devam ederiz. Güzellik veya moda, her koleksiyonun başında şu soruları kendime sorarım- "Bu kadın kim? Bu kıyafetleri giyen kadın kim? Eğer bu kadın makyaj yapıyorsa ne tür bir makyaj ister?" Sonuç olarak bu sadece kıyafet veya makyajdan çok daha fazlası, bu o kadının duruşu.
- Ünlü bir tasarımcı olarak kapsül koleksiyonunuzun çıkacağı markaya nasıl karar verdiniz?
- İlk koleksiyonumu 2009'da sunmuştum. O zaman genç bir tasarımcı olarak MAC'e başvurmuştum. Daha yeni bir tasarımcıydım ve benimle çalışmayı kabul ettiler. Ondan sonra da defile çalışmalarımızda hep birlikteydik. O yüzden kapsül koleksiyonu birlikte hazırlamamız doğal bir süreçti diyebilirim.
- Paketleri tasarlarken nereden ilham aldınız?
-Lüks paketleriyle tanınacak bir ürün yaratmak istediğimi biliyordum. 1920'lerin mücevherlerinden esinlendim. Kadınların ürünü ilk gördüğü andan onu alıp kullanana kadar her anında kendilerini güzel hissedebilecekleri, çarpıcı bir ürün yaratmak istedim. Paketler konusunda Damien Hirst, Sylvie Fleury ve Nick Knight'tan ilham aldım. Bu sanatçılar hakkında en çok sevdiğim şey güzelliği kendilerine has şekilde ifade etmiş olmaları.
- Bu koleksiyon için ürünleri ve tonları seçerken işin tamamıyla içinde miydiniz?
- Kesinlikle. Bu koleksiyon tam iki yıldır yapım aşamasında. Her detayla yakından ilgilendim. Ekiple sürekli fikir alışverişinde bulunduk.
- Koleksiyondaki favori parçalarınız nelerdir?
- Carmine Rouge ruj benim kesinlikle favorim. Kırmızı dudağı çok seviyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzel ve zeki kadın ölümcüldür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN