Desen kraliçesi ayakkabılara can veriyor

Moda dünyasında desen dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Orla Kiely, bir ayakkabı firmasıyla birlikte özel bir koleksiyon hazırladı. Kiely'nin ayakkabıları da çok farklı!

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Desen kraliçesi ayakkabılara can veriyor
Londra merkezli tasarımcı Orla Kiely ismini duyduğumuzda eminim hepinizin aklına birbirinden büyüleyici desenler geliyor. Moda dünyasında 'desenlerin kraliçesi' olarak adlandırılan Kiely'ye hayran olan isimler arasında Cambridge Düşesi Catherine, Alexa Chung, Kiera Knightley ve Kirsten Dunst bulunuyor. Kariyerine şapka tasarlayarak başlayan ünlü tasarımcı İngiliz ayakkabı markası Clarks için kısa süre önce özel bir koleksiyon hazırladı. Kiely ile bu ay başında Türkiye'de de satışa çıkan bu koleksiyonu ve moda üzerine konuştuk:
Royal College of Art'tan mezun olduktan sonra şapka tasarlamaya başladım. Şapkalar bir sıçrama tahtası oldu.
İlk koleksiyonumuzun ardından markamız bünyesinde çanta ve aksesuvarlar da üretmeye başladık. Daha sonrasında da giysi ve ev giyimini de kapsayan tasarımlara imza attık.
Retro baskılarla isim yaptık. Markamızın kalbinde her zaman baskı ve renkler yatıyor. Sürekli olarak 60'lar ve 70'lere başvuruyoruz ve o zamanlardan esinleniyoruz çünkü bunu seviyoruz.
En çok multi-stem isimli baskımızı seviyorum ve onu sık sık kullanıyorum. En tanınan ve zaman içinde gelişen ve söylendiğine göre en ikonik baskı.
Bugüne kadar birçok markayla farklı işbirliklerine imza attık. Hepsinden memnunum. Bütün işbirliklerimizde gerçekten işin içinde yer alıyoruz ve tasarım süreciyle bütünüyle ilgileniyoruz.
Uzun zamandır ayakkabı tasarlamak istiyordum mesela. Clarks'tan teklif geldiğinde bu hayalim gerçekleşti.
Tasarım yaparken değişiklik gösterebilecek baskının ve malzemelerin ölçüsü konusunda düşünmemiz gerekiyor.
Mesela bu ayakkabı koleksiyonunda baskımızı yalnızca ayakkabı tabanında kullandık. Aksesuvarlarla birlikte, baskımızda daha fazla göze çarpmayı ve cesur olmayı başarabildik.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Desen kraliçesi ayakkabılara can veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN