Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolabınızı düzenlerken önce kategorilere sonra renklere ayırın

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Dolabınızı düzenlerken önce kategorilere sonra renklere ayırın

Alışveriş yapmak güzel ancak aldıklarınızı dolabınızdaki parçalarla kombinlemek ve artık kullanmadığınız parçalara elveda demek zor. İşte bu zor işe Arzu Kaprol ve ekibi el attı

Ünlü tasarımcı Arzu Kaprol, tasarımlarıyla yıllardır hayatımızda olan bir isim. Kaprol kısa süre önce kendi markası altında bambaşka bir projeye el attı. Garde-robe isimli proje çerçevesinde Kaprol'ün ekibi dolaplarınıza giriyor, artık stilinizle ya da günlük ihtiyaçlarınızla bağdaşmayan parçaları dolabınızdan çıkartıyor. Bu gardırop detoksunun ardından müşterinin fiziksel özellikleri ve yaşam tarzı göz önüne alınarak stili yeniden yapılandırılıyor. İsteyenler için de günlük ve haftalık kombinler yapılıyor. Şu anda sadece markanın müşterilerine açık olan bu proje üzerine ünlü tasarımcıyla konuştuk:
- Garde-robe projesinin içeriği nedir, bize kısaca anlatır mısınız?
- Proje, yıllar içerisinde dolaplarda biriken parçaların değerlendirilmesi prensibine dayanıyor. Bu detoksun ardından stil ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak müşterimiz için haftanın her günü için styling yapıyoruz. Bir taraftan da kalan kıyafetlerin fotoğrafları bir dataya aktarılıyor. Bu data üzerinden günlük ve haftalık kombinler şekillendiriliyor.

HEPİMİZ BU PROBLEMİ YAŞIYORUZ
- Bir tasarımcı olarak nereden geldi aklınıza dolapların içine girmek?
- Hepimizin yaşadığı bir problem. Kıyafetlerimize ve kıyafetlerle ilişkili anılara demokratik davranamadığımızı fark ettiğimde bu proje hayata geçti.
- Bu projeye katılan kişilerle sizin şirketiniz bünyesinde çalışan özel bir ekip mi ilgilenecek? Bize bu ekipten bahseder misiniz?
- Tasarım ekibi ve ben birebir bu projeyle ilgileniyoruz. Aynı zamanda özel müşteri temsilcileri de iletişim akışını sağlıyor.
- Danışan kişinin asla giymeyeceği, yıllardır dolabında duran parçalardan vazgeçmesini sağlamak zordur. 'Yatırım' olarak gördüğü parçadan vazgeçmesi konusunda onları nasıl ikna ediyorsunuz?
- Bizimle bu hizmet kapsamında çalışan kişiler bu kararı aslında zaten vermiş oluyor. Rasyonel sebeplerle açıklandığında, parçalardan ayrılmak daha kolay bir süreç. Bu detoksu kişinin kendi başına yapması çoğu zaman zordur. Ancak bir ekiple yaptığınızda üzerinizden bir yük kalktığını göreceksiniz.
- Haftanın her günü için styling nasıl yapıyorsunuz, bize anlatır mısınız?
- Müşterilerimizle yapılan haftalık görüşmeler ışığında, kişinin o haftaki programına uygun kıyafet kombinleri ve önerileri yaratılıyor.
- Garde-robe'dan sadece Arzu Kaprol müşterileri mi yararlanabiliyor?
- Şu anda sadece Arzu Kaprol müşterilerine hizmet verebilir durumdayız.

ZAMANSIZ PARÇALARI ALIRIM
- Bir tasarımcı olarak sonsuz materyale ulaşma şansınız var... Nasıl alışveriş yaparsınız?
- Alışveriş yaparken mümkün olduğunca uzun zaman kullanabileceğim zamansız parçalar almaya çalışıyorum.
- Dolabınızdaki klasik ve yıllardır duran parçalar hangileri?
- Dolabımda yıllardır duran parçalar annem ve anneannemden kalanlar. Hepsi bugün hâlâ kullandığım tasarımlar.

AYAKKABILAR KUTULARDA KALSIN
- Ayakkabı ve çantaları düzgün bir şekilde muhafaza etmek daha zor. Onları nasıl saklamalıyız?
- Geniş bir ayakkabı dolabınız yoksa, kutularında saklamanızı öneriyorum. Formlarının bozulmaması ayakkabı ve çantalar için büyük önem taşıyor.
- Kıyafetleri dolaplarımızda ya da giyinme odalarında nasıl dizmeliyiz?
- Ben kendi dolabımda öncelikle kategori ardından bir renk sıralaması uyguluyorum. Ancak bunun kişinin karakterine bağlı olarak şekillenen bir olgu olduğunu düşünüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolabınızı düzenlerken önce kategorilere sonra renklere ayırın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN