Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem yaramaz hem cazibeli

Giriş Tarihi: 28.2.2015
Hem yaramaz hem cazibeli

Hollywood'un en güzel oyuncularından Scarlett Johansson, üyeleri kızlardan oluşan bir pop grubu kurdu. Johansson bakalım beyazperdedeki büyüsünü sahneye taşıyabilecek mi?

"Kalbimin şekerisin, huhuhuuu" sözünün defalarca tekrar edildiği bir şarkı düşünün. Evet, tahmin edebileceğiniz gibi bu bir pop şarkısı. Adı Candy. Müzik dünyasına adımını yeni atan bir gruba ait. Grubun adı ise The Singles. The Singles, yeni bir grup ama tüm dünya hakkında konuşmaya başladı bile. Çünkü grup elemanlarından biri sinema dünyasının en çekici kadınlardan Scarlett Johansson. Aslında Johansson'ın müziğe ilgisini bilmeyen yok. 2008'de Tom Waits cover'larından oluşan Anywhere I Lay My Head albümü için stüdyoya girmiş, bir yıl sonra da Pete Yorn işbirliği ile Break Up'ı çıkarmıştı. Lost in Translation (Bir Konuşabilse) filminde The Pretenders şarkısı Brass in Pocket'ı seslendirdiği karaoke sahnesi de hâlâ akıllarda. Birlikte çalıştığı isimler arasında Massive Attack'ten 3D'nin de bulunan ünlü oyuncu bu kez kızlardan kurulu grubuyla karşımızda. Grupta dikkat çeken bir diğer isim ABD'li pop rock grubu Haim'in üç kız kardeşinden Este Haim. The Singles'ın diğer elemanları Holly Miranda, Kendra Morris ve Julia Haltigan da müzik dünyasının yetenekli isimlerinden. Johansson'ın kendine özgü, etkileyici bir sesi olduğu bir gerçek. Dinleyenin kalbini eriten cinsten bir ses bu. Prodüktörlüğünü TV on the Radio grubundan Rave Sitek'in üstlendiği, grubun ilk single'ı Candy'de de bu sesin etkisini hissediyorsunuz. Ancak bu kez ünlü oyuncunun yaramaz yönü sanki daha bir ağır basıyor. Şarkının sözlerindeki ironi, Johansson'ın söyleyiş tarzına da yansıyor. Elbette bu bilinçli bir tercih. Grupla ilgili yaptığı basın açıklamasında Johansson, kızlar tarafından yazılıp çalınacak pop dans türünde şarkılar yapmak istediğini söyledi: "Grimes, The Bangles ve Go-Go's'u çok seviyorum. Bu gruplar gibi olmak istiyorum: İçinde ironi de barındıran tam anlamıyla pop..." The Singles ile ilgili şimdilik elimizdeki tek veri Candy. Elbette grubun canlı performansı merakla bekleniyor. Bu arada her şey yolunda gidiyormuş gibi gözükse de iki gün önce ortaya çıkan Los Angeles'lı bir grubun 'The Singles bizim grubun ismi' iddiası Johansson'ı grubunun ismini değiştirmeye zorlayabilir. Çünkü Los Angeles'lı pop rock grubunun solistinin iddiası hiç de gözardı edilecek gibi değil: "Grubumuz The Singles'ın neredeyse tüm sosyal medya sitelerinde hesabı var. Şarkılarımıza müzik marketlerle iTunes, SoundCloud gibi internet siteleri üzerinden ulaşmak mümkün. Bir grubun diğerine bunu yapmasını anlayamıyorum,"

KARARSIZ DEPP

Beyazperdeden müzik dünyasına transfer olup, kurduğu grupla müzik yapan ilk isim değil Johansson. Ryan Gosling (Dead Man's Bones) ve Zooey Deschanel (She&Him) ilk aklıma gelenler. Ülkemizde de Büyük Ev Ablukada'da müzik yapan ve çok da başarılı olan Bartu Küçükçağlayan var. Ama bu konudaki en son ve en şaşırtıcı örnek Scarlett değil, Johnny Depp oldu. 51 yaşındaki oyuncu, geçen ocak ayında, kimi zaman dostlarının albümlerinde çaldığını ama The Johnny Depp Band kurmayı düşünmediği, çünkü oyuncuların müzik grubu kurması fikrinden hoşlanmadığını belirtmiş hemen arkasından da eklemişti: "Bu fikir beni hasta ediyor: Gel ve gitar çalışımı izle çünkü öncesinde beni 12 filmde gördün... Oysa ki insanlar sadece müzikle ilgilendikleri için müziğinizi dinlemeliler." Bu açıklamanın üzerinden bir ay geçmeden Depp'in Alice Cooper ve Joe Perry (Aerosmith) ile yeni bir grup kurduğu haberi geldi. Hollywood Vampires adlı grubun ilk canlı performansını Eylül'de Rock in Rio festivalinde gerçekleştirmesi bekleniyor. Bakalım Johansson ve Depp'in müzik kariyeri nasıl bir ivme gösterecek? Beyazperdenin iki karizmatik ismi yıllar boyunca çalışarak yarattıkları büyüyü sahneye taşıyabilecek mi?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem yaramaz hem cazibeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN