Dekorasyona gardırop gibi yaklaşın

Evinizin dekorasyonuna karar verirken gardırobunuza yön veriyormuş gibi düşünün kendinizi. Eviniz sizi yansıtsın, siz de evinizi

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Dekorasyona gardırop gibi yaklaşın
Trendler moda ve dekorasyona yön veriyor her sezon. Ama hem sezona ayak uydurmak hem de kendi stilini bulabilmek değil mi makbul olan? Stil sahibi bir ev tasarlamak için de seçici olmak gerekiyor; tıpkı iyi bir gardıroba sahip olmak ve kendine yakışanı giymek gibi. İyi bir gardırop için nasıl iyi seçilmiş, az ve öz parçalar gerekiyorsa iyi bir dekorasyon için de iyi bir plan yapmak ve öncelikle evin ihtiyaçlarını belirlemek gerekiyor.

Eve göre dekorasyon:
Evin iyi ve kötü yanlarının belirlenmesi ve konuyla ilgili müdahalelerin yapılması gerekiyor önce. Evin ihtiyaçlarını belirlemek için farklı gün ve saatler, yılın farklı dönemlerini baz alın. Günlük rutin, evin fonksiyonel bir şekilde tasarlanması için önemli bir kaynak.

Eviniz sizi yansıtsın:
Evinizin sizi yansıtmasını sağlamak için kendinizden bir şeyler katın. Koleksiyonlar, sanat eserleri, seyahat anıları... Sizi anlatan parçalar, evinize gelenlerde merak uyandıracak ve hakkında konuşmanızı sağlayacak ayrıntılar...

Zamansız tasarımlar:
Klasik kesimli güzel bir manto, nasıl her zaman hayat kurtaran bir detaysa klasik bir koltuk da aynı şekilde... Evin direği gibidir, her şeye uyar. Zamansız olması, yanına gelecek her şeyle az çok uymasını sağlayacağı gibi yanına hiçbir zaman çok kalitesiz bir parçanın gelmesine izin vermeyeceği anlamına da geliyor.

Kalite önemli:
Devir tüketim devri, farkındayım. Herkes uygun fiyatlı, kolayca değiştirilebilecek eşyaların derdinde ama kalitenin önemini de göz ardı etmemek gerekiyor. Kaplama mobilyalardan kaçınıp masif ahşap malzeme tercih etmeye çalışın, gerçek deri kanepelerin de eskidikçe daha da güzel oldukları gerçeğini hatırlayın.

İçinize sindiğinde alın:
Gardırobunuz için hayati öneme sahip parçayı ararken gösterdiğiniz titizliği evinize de gösterin. İçinize sinen parçayı bulana kadar beklemeniz önemli. Size bir şey ifade eden, evinizi tamamlayacak olan parça, onu beklerken geçirdiğiniz sürenin yaşanmışlığıyla gelecek sonuçta.

Duvarlarınız boş kalmasın:
Bazen bir kolye, bir kemer nasıl bir fark yaratıyor ve kıyafeti tamamlıyorsa sanat eserleri de evde aynı etkiyi yapıyor. Bir tablo, bir renk, bir desen ile evinizin havasını bir anda değiştirebileceğinizi unutmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dekorasyona gardırop gibi yaklaşın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN