Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadece işiyle varolan birinin mutlu ve başarılı sanmıyorum olabileceğini

Futbolun efsane ismi Zinedine Zidane moda dünyasının da vazgeçilmezlerinden biri olmaya aday. Sade bir hayatı ve tarzı olan Zidane sık sık markaların yüzü olarak moda dünyasında boy gösteriyor

Sadece işiyle varolan birinin mutlu ve başarılı sanmıyorum olabileceğini
Fransızlar ona Zizou diyor. 1972 doğumlu Zinedine Zidane futbol dünyasının efsanelerinden. Şimdilerde Real Madrid Castilla takımının antrenörlüğünü yapıyor. Farklı tarzı ve hayat duruşuyla saygı duyulan bir futbol adamı o. Birçok futbol yıldızının aksine o gösterişten, şaşaadan hoşlanmıyor. "Eşim ve çocuklarım yaşam dengemi sağlıyor" diyen Zizou'nun sade bir hayatı ve giyim tarzı var. Ama bu onun moda çekimleriyle gündeme gelmesine engel olmuyor. Bilakis markalar sık sık kapısını çalıyor, onunla çalışmak istiyor. Mango da bu markalardan biri. İspanyol Mango markasının erkek koleksiyonunun yüzü olan Zidane sorularımızı yanıtladı...

- Çeşitli markalarla işbirlikleriniz oldu. Moda sizin için ne ifade ediyor?
- Giydiklerime dikkat ediyorum ve kaliteli, klas duran parçaları seçiyorum. Fakat fazla gösterişli, parlak ve iddialı şeyleri sevmiyorum. Evlilik yüzüğüm dışında da hiç mücevher kullanmıyorum.

- Günlük yaşamında ne giyer Zidane?
- İyi kesimli bir pantolon ve tişört giyiyorum. Bazen farklı olsun diye bir kazak alıyorum yanıma o kadar.

- Son reklam kampanyanızda bir mankenden farksızsınız. Nasıl geçti Mango çekimleri?
- İkinci kez çalışıyoruz Mango'yla. İlk kampanya oldukça başarılıydı. Bence bu yüzden benimle tekrar çalışmak istediler. Fotoğraflar gerçekten çok iyiydi bence. Çekim ekibi de ben de çok heyecanlıydık. Ve ortaya çok iyi bir sonuç çıktı.

- Yıllardır futbol dünyasının önemli isimlerinden birisiniz. Futbolcuların kıyafetlerine ve giyimlerine yani genel olarak imajlarına ne kadar düşkün olduklarını hepimiz biliyoruz. Siz de imajına düşkün futbolculardan mısınız?
- Neyse ki imajına çok önem veren biri değilim. İmajınızı düşünmeye başladığınızda ne yazık ki siz olmaktan çıkıyorsunuz. Ben her gün kendim gibi olmaya gayret gösteriyorum. Ancak böylece kendime ve çevreme dürüst olabildiğimi düşünüyorum.

- Sürekli göz önünde olmak kolay değil... Sizin hayata tutunmanızı ve sağlam durmanızı ne sağlıyor?
- Tek kelimeyle ailem. Özel hayatınız iyi olmazsa hayatta başarılı olmanız çok zor olur. Zor zamanlarda, üzüldüğünüzde yanınızda birilerinin olmasına ihtiyaç duyarsınız. Ailem her zaman benim yanımda ve bunu bilmek beni güçlendiriyor. Eşim ve çocuklarım yaşam dengemi sağlıyor. Eğer çevreniz sizi seven insanlarla çevriliyse hayatınız tamamen farklı oluyor. Ayrıca sadece iş düşünen ve işiyle hayatta olan birinin çok da mutlu ve başarılı olabileceğini sanmıyorum.

- Futbol dünyasında pek çok kişi için siz bir kahramansınız. Peki sizin hayattaki kahramanınız kim?
- Annem ve babam. Çünkü hayatta nasıl biri olmam gerektiğini, belirli değerlere sahip olmanın önemini onlar bana öğretti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadece işiyle varolan birinin mutlu ve başarılı sanmıyorum olabileceğini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN