Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7/247 şehirde yaşam

Giriş Tarihi: 7.11.2015
7/247 şehirde yaşam
TİYATRO

CEREN ARSEVEN

Şenliklibir müzikhol
Beyoğlu'ndaki Kumbaracı50 bir süredir mücadele ettiği ekonomik krizi aşmak için bu sene yersiz kalmış bir müzikhol ekibiyle sahnelerini paylaşma kararı aldı. Ekibin adı Yalınayak Müzikhol. 10 kişilik bu ekip sunucu, dansçı, çalgıcı ve şarkıcılardan oluşuyor. Sahne 1 Ekim'de müzikol ekibiyle aynı adı taşıyan oyunla perdelerini açtı. Yalınayak Müzikhol nostaljik bir yaklaşımla geçmiş yıllarda kalan müzikhol gösterilerini getiriyor sahneye. İnsanların içindeki coşkuyu dışa vurmasına imkan veren, bunu yaparken de toplu bir paylaşım gerçekleştiren bir tür bu. Coşkulu, yüksek sesli, içten... Siz de hem gülmek hem de hayatın acı gerçekleriyle yüzleşmek istiyorsanız bu oyunu kaçırmayın. Yalınayak Müzikhol 16 Kasım Pazartesi günü saat 20.30'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde. Tam bilet 45 TL, indirimli 25 TL.

KONSER

MELTEM FIRATLI

Nigel Kennedy 'Bach' diyor
Eksantrik bir müzisyen Nigel Kennedy. Bir keman virtüözü ama sahneye spor ayakkabı, kargo pantolon, takım formasıyla çıktığı oluyor. Punk stili saçları yıllardır aynı. O, sınırlarla, kalıplarla ilgilenmiyor... Bu durum yaptığı müzik için de geçerli. Müzikte çeşitlilik felsefesiyle hareket ediyor, değişik stilleri birbiriyle harmanlayarak dinleyiciyi hem şaşırtıp hem büyülüyor. 59 yaşındaki müzisyen 13 Kasım Cuma günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi'nde olacak. Bach Meets Kennedy projesi kapsamında Bach'ın en bilinen eserlerini kendine has tarzıyla sunacak. Sanatçı; klasik müziğe gitar, davul ve kontrabas ekleyerek, dinleyicileri baroktan, caza, rock müzikten modern bir tarza doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak. Konser saat 21.00'de başlayacak.

FUAR

Bol kitaplı günler

1982'de İstanbul Etap Otel'de başladığında yaklaşık 60 bin kişi ziyaret etmişti. Bugün uluslararası bir organizasyon, yaklaşık olarak 400 bin kitapsever ziyaret ediyor. Kasım ayının olmazsa olmazlarından Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün kapılarını bir kez daha açıyor. Bu yıl Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak temasıyla düzenlenen fuara 750 yayınevi katılıyor. 15 Kasım'a kadar sürecek fuarı takip edecekler için SABAH Kitap kapsamlı bir rehber hazırladı. Yeni çıkan kitapların tanıtıldı, fuara katılacak yazarların mercek altına alındığı, onur çizeri Tan Oral'ın sanat kariyerinin anlatıldığı, fuardaki etkinliklerin ayrınlı bir şekilde duyuruluduğu bir rehber. Fuarda ücretsiz edinebileceğiniz SABAH Kitap'a ayrıca http://www.sabah. com.tr/kitap adresinden de ulaşabilirsiniz. Bol kitaplı günler...

Geri döndün de nereye döndün!
Modern sinemanın mitlerinden Terminatör'ün, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve James Cameron ile bir bütüne dönüşen ve bizim için anlamlı hatta efsane haline gelen bir yapısı var. Bu bileşenlerden biri olmayınca açıkçası ne kadar merakla beklersek bekleyelim her yeni Terminatör filmi aksıyor, bir eksiklik hissi veriyor insana. Terminatör: Genisys'te 'Arnie' geri dönüyor! Ama ne Cameron ne de Hamilton var işin içinde. Dolayısıyla yine bir eksiklik duygusu bırakıyor film bizde. Ayrıca John Connor'dan düşman yaratma fikrinin çalıştığı da söylenemez.

NOR DEFTERİ
1- Yıdız Tilbe konseri bugün saat 22.00'de Jolly Joker Ankara'da.
2- Hüseyin Bahri Alptekin'in Demokratik Lüks başlıklı retrospektif sergisi 14 Kasım'a kadar Rampa'da devam ediyor.
3- Nihal Yalçın'ın rol aldığı Antabus adlı oyun 8 Kasım Pazar saat 20.30'da Tatbikat Sahnesi İstanbul'da.
4- Mam'art'ın sahnelediği ünlü oyuncuların rol aldığı Oyun Salonu: Özel Kadınlar Listesi adlı oyun 9 Kasım Pazartesi saat 20.30'da Salon İKSV'de.
5- Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye adlı oyun 12 Kasım Perşembe saat 20.00'da Ankara Şinasi Sahnesi'nde.
6- Erkin Koray konseri 12 Kasım Perşembe günü saat 22.00'de Kartal'daki Beyrut Performance'ta.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7/247 şehirde yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN