Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskimeyen ikili: Siyah-Beyaz

Siyah ve beyaz, evinizin bir anda bambaşka bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bunun için objelerden ve duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz

Eskimeyen ikili: Siyah-Beyaz
Siyah-beyaz, kontrastların en güzeli, ikililerin en uyumlusu. Eskimeyen, yıllara meydan okuyan, yanına gelebilecek başka renklere de kucak açan ama kendi kendine de yetebilen en güzel çift onlar. İstendiği havaya girebilen, girdiği her ortamı bir anda değiştiren zamansız bir ikili... Dekorasyona hareket katmak istiyor ama bunu yalnızca renkle değil desenle de yapmak istiyorsanız siyah ve beyaz her zaman en güveneceğiniz kombinasyon olacaktır. İster bu iki rengi serpiştirin, ister desen olarak bir objede birleştirin, her şekilde bu kombinasyon yüzünüzü güldürecek. Siyah ve beyaz mobilyaları aynı mekanda bir arada kullanmak, bu ikiliyi hayatınıza dahil etmenin en risksiz yolu. Özellikle İskandinav tarzı siyah ve beyaz birlikteliğine en çok rastladığımız stil. Siyah-beyaz çizgili halılar, tekstil ürünleri, açık renk ve siyah mobilyaların en büyük tamamlayıcısı. Siyah-beyaz kombinasyonunda tekdüze görüntüyü ortadan kaldırmak için materyaliyle öne çıkan aksesuvarlardan yararlanabilirsiniz. Modern bir evi bir anda eklektik bir görünüme kavuşturacak şık bir avize, sezonun hitleri bakır objelerle yapılacak düzenlemeler, neon renklerde yastıklar ve tabii ki cam ve pleksiler, bu konuda en büyük yardımcılarınız olacak.

Duvar kağıdı

Siyah-beyaz kombinasyonu duvar kağıdı olarak inanılmaz etkiler yapıyor. Siyah-beyaz duvar kağıdı ile mekana hem modern hem de sofistike bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Hataları gizleyin

Mekanı olduğundan daha yüksek tavanlı ve geniş göstermek için çizgili duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Hele bu bir de siyah-beyaz olursa çok daha sofistike bir mekan tasarlamak mümkün. Dokulu ya da dokulu algısı yaratan desenler duvardaki küçük hataları ve gönyesiz duvarların yaratacağı olumsuz görüntüyü gizler. Siyah- beyaz damask deseninin arkasında yer alan bir çiçek motifi gibi birkaç katmandan oluşan desen blokları da dokulu duvar kağıtlarının etkisine sahiptir.

Işık oyunları

Karanlık ve kasvetli odalarda, koridorlarda, penceresiz alanlarda mevcut ışığı yansıtmak için siyah-beyaz duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz; beyaz alanlarının çok olmasına özen gösterin. Böylece ışığı yansıtacak alanı artmış olacaktır. Ve mümkün olduğunca dokusuz ve pürüzsüz duvar kağıtlarını tercih edin.

Karıştırın

Siyah-beyaz denince akla ilk damalı ya da çizgili hali geliyor olsa da siyah ve beyazı başka pek çok desenin içinde bulabiliriz. Bir süredir dekorasyon dünyasında esen geometri rüzgarından nasibini en çok alan ikili siyah ve beyaz. Zikzaklar, ince ve kalın çizgiler, puanlar, hem eğlenceli hem de klasik mekanlar tasarlamaya olanak sağlayan desenler. Siyah-beyaz birlikteliğini gözü yormayan bir etkide kullanabilmek için gözü dinlendirecek, desensiz bazı bölgeler de yaratmaya çalışın.

Yenilik


Gelenekselden moderne

Aydınlatmada geleneksele dönüş var ama modern bir çizgide. Tasarımcılar, el işçiliğine övgü niteliğinde tasarımları modern bir üslupla ele alıyor. www.diseno.info.tr

Trend

Kişiye özel harfler

Harf baskılı yastıklar, birkaç sezondur yükselişte. Bu kış artık siz de bu trendin gerisinde kalmayın. Evde kişiselleştirilebilen köşeler yaratın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskimeyen ikili: Siyah-Beyaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN