Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu ve çocuklu bir

Giriş Tarihi: 14.11.2015
Mutlu ve çocuklu bir Adele

Müzik dünyası, 'in 20 Kasım cuma günü çıkacak 25 adlı albümüne kilitlenmiş durumda. Bir zamanların kalbi kırık kadını, bu kez mutlu ve çocuklu olarak karşımızda olacak. Peki hayranları bu değişikliği kabul edecek mi?

"Şu sıralar biraz uzak kaldım da... Müzik dünyasında neler olup bitiyor?" İngiliz müzisyen 'in bu sorusuna müzik dergisi Rolling Stone'un muhabiri şu yanıtı veriyor: "Bütün sektörün beklediği tek bir albüm var..." Muhabirin bahsettiği elbette Adele'in 20 Kasım cuma günü çıkacak üçüncü stüdyo albümü 25. Aslında albüm çıktıktan sonra neler yaşanabileceğinin ipuçlarını geçen günlerde görme şansımız oldu. Albümün ilk single'ı Hello, YouTube'ta 48 saat içinde 50 milyon kez izlendi. Bu rakam son baktığımda 320 milyonu geçmişti. Şarkı ilk haftasında yasal yollardan tam 1.1 milyon kez indirildi. Her şeyden önemlisi müzik dünyasının heyecanla beklediği bu albüm bizi yeni bir Adele'le tanıştıracak. 2011'de çıkardığı 21 adlı albümü 30 milyon satan Adele'in hayatında geçen dört yıl içinde köklü değişiklikler oldu.

SIRADAN BİR HAYAT

21
'daki hayranlarının sadece kulaklarına değil kalbine seslenen kalbi kırık, yalnız kadın artık aramızda değil. Müzisyenin 41 yaşındaki eski bankacı-yatırımcı, yeni yardımsever Simon Konecki ile uzun süredir devam eden mutlu bir birlikteliği var. Üstelik bir de çocukla taçlandırdıkları bir birliktelik bu. 27 yaşındaki Adele, üç yaşındaki oğlu Angelo'yu adını bileğine dövme olarak yaptıracak kadar çok seviyor. Diğer bileğinde de 'paradise' yani 'cennet' yazıyor. Adele "Angelo benim cennetim" diyor. Müzik dünyasının divasının şanla, şöhretle de arası yok. Üç kişilik çekirdek aile, gözlerden uzak sıradan bir hayat sürmeye çalışıyor. Adele, şoförlü lüks jeeple değil, kendi kullandığı, arkada bebek koltuğu olan Mini Cooper'ıyla geziyor, oğlunu hayvanat bahçesine götürmenin planlarını yapıyor. "Kariyerim, hayatım değil. Benim hobim" diyen Adele, gelecekle ilgili planlarını da şöhretini değil, şimdiki hayat düzenini koruma üzerine yapıyor. Albümlerini çıkarmak, bir süre kamuoyunda görünmek ve sonra sıradan hayatına dönmek istiyor... Müzisyenin şan ve şöhrete bu denli mesafeli oluşunun en önemli nedenlerinden biri belki de Amy Winehouse. Bunu itiraf etmekten çekinmiyor: "Amy'nin çöküşüne tanık olmak, endişelerimin nedenlerinden biri. Onun harap hali eğlencemiz haline gelmişti. Bu duruma çok üzülüyordum ama biri onun berbat haldeki fotoğrafını gösterdiğinde de bakmamazlık edemiyordum. Eğer biz bakmasaydık, birileri de o fotoğrafları çekmekten vazgeçerdi. İşte bu düzeydeki bir ilgi beni gerçekten korkutuyor, özellikle de şov dünyasından bu kadar uzak yaşarken..." Evet, Adele çok mutlu ama bu mutluluk hali elbette onu endişelendiriyor da. Rolling Stone röportajında soruyor: "Sence mutlu olmamdan dolayı insanlar hayal kırıklığına uğrayacak mı? Kalbi kırık şarkılarla, kırık kalplerini düzeltemeyecek olmam beklentilerini boşa mı çıkaracak? Kimsenin ümidini boşa çıkarmak istemiyorum. Ama sırf bu yüzden de hüzünlü şarkılar yazamam. O zaman gerçek bir albüm yapmış olmam." Hello'nun görmüş olduğu ilgi hayranlarının yeni Adele'i pek de yadırgamadığını gösterse de müzisyen kafasındaki soruların kesin yanıtını önümüzdeki günlerde alacakmış gibi görünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu ve çocuklu bir Adele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN