2016'da trendler yön değiştiriyor

2016'da trendler yön değiştiriyor

Tüm bir yıla damga vuran onlarca trendi geride bıraktık. Yeni yıl yepyeni akımların peşinde olacağız. Hazır indirimler de başlamışkan yeni trendlere uyan parçaları dolabınıza kazandırmanızın tam zamanı

Moda dünyası dur durak bilmiyor. Her an yeni bir trend ortaya çıkıyor. Bir dönem herkesin üzerinde gördüğünüz parçalar, bir anda tamamen ortadan kalkıyor. Hazır indirimler başlamışken ve gelecek günlerde indirim oranları daha da artacakken biz de 2016'ya damga vuracak trendleri paylaşalım dedik. 2015 yılıyla birlikte bazı trendler bir daha uzun süre hayatımıza girmemek üzere ayrılırken bazıları da tüm yıl boyunca gittikçe artan oranda
kendisini gösterecek.

Pespembe bir dolap


Siyahlar, bordolar, petrol yeşilleri, griler… Artık bunları yavaş yavaş dolabınızın arka kısımlarına doğru atabilirsiniz. Çünkü pembe tonları 2016'nın yükselen trendi… Sakın "Koskoca kadın oldum benim pembeyle işim ne?" demeyin. Uçuk pembelerin bejlerle, fosforlu ya da parlak pembe tonlarının da siyahlarla ne kadar uyumlu olduğunu düşünecek olursanız siz de bu trendi rahat rahat bir köşesinden yakalabilirsiniz.

Omuzlar ön planda

Geçtiğimiz yıl iri kalçalar ön plandaydı. Basen ve kalçaları ön plana çıkaran kıyafetler giymek; başta Kim Kardashian olmak üzere Amerika'nın siyahi, Latin ve Ortadoğu kökenli yıldızlarıyla tüm dünyaya yayıldı. Durum öyle bir noktaya geldi ki bir dönem orantısız ve deforme olmuş kabul edilen iri kalçalara sahip olmak için kadınlar operasyon masasına bile yatmayı göze aldı. Ancak moda dünyası bir anda seksilik kartının yönünü kalçalardan omuzlara ve kollara çevirdi. Bu yıl omuz dekolteli, straplez, kolları farklı kesimli ne varsa popüler olacak. Yani kış aylarını bol bol kol çalışmak için kullanmanızda yarar var.

Püsküller gitti rafya geldi

Süetten hepimizin usandığı, püsküle doyduğu koca bir yılı geride bırakıyoruz. 2016'daysa bunların yerini rafyadan yapılan lüks ve sofistike tasarımlar alıyor. Delposo, Jason Wu ve Edun, aslında daha çok Hippilerle özdeşleşen bu kumaşın en saçaklı halini tasarımlarında kullanıyor.

Düşük bel geri geldi

70'li yılların kıyafetlerinin popüler olmasıyla birlikte ilk önce vücudu saran jean'lerimizin belleri yükseldi ardından da yüksek belli İspanyol paça jean ve pantolonlar yeniden hayatımıza girdi. Ancak bizler tam bu trendlere uyum sağlamaya çalışırken moda dünyası yön değiştirdi ve düşük bel hayatımıza geri döndü. Düşük bel derken olabildiğince bol kesimli neredeyse üzerinizden düşecek kadar düşük belli pantolonlara gözünüzü ve vücudunuzu alıştırmanız gerekiyor.

Saten sabahlık

İpek ve saten pijama takımlarını andıran ikili takımlar artık demode. Ancak moda dünyası yine yatak odasından bir parçayı günlük hayatımıza soktu. Saten sabahlık görünümlü sofistike parçaları özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bol bol kullanacağız. Geçen sezon ortaya çıkan bol ve dökümlü incecik pardesülerin ardından ortaya çıkan bu trende hızlıca alışmak kolay olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016'da trendler yön değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN