Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madonna’nın çöküş turnesi

Gençler Madonna’ya “Nine” lakabını taktı. Rebel Heart turnesinde çıktığı konserlerde ayakta kalabilmek için alkol ve sakinleştirici alan şarkıcı oğlunun velayet davası nedeniyle depresyonda

Madonna’nın çöküş turnesi
Müzik dünyasında yepyeni bir jenerasyon hüküm sürüyor. Henüz 20'lerinin başında olan bu jenerasyonu, yaşıtları büyük bir bağlılıkla takip ediyor. Her yerde onların haberleri var. Ve istesek de istemesek de kabul etmemiz gerekiyor ki bu jenerasyon 30 yaş üzerindeki herkesi yaşlı ve eski görüyor. Onların devrinin başlamasıyla daha önceki yıllara damga vuran ve medyanın resmen dokunulmazlık uyguladığı isimlerse resmen sert eleştirilerle karşı karşıya kalıyor. Sanırım bunun son örneği Madonna... 1983 yılında kendi ismini taşıyan çıkış albümünü yayınlayan Madonna, özellikle son bir yıldır özel hayatı, sahne performansı ve yaşıyla ilgili ağır eleştirilerle karşı karşıya kalıyor.

GEÇEN YILKİ DÜŞÜŞ
Geçtiğimiz yıl Brit Ödül Töreni'nde pelerini takılıp düştüğü an ise resmen Madonna için sonun başlangıcı gibi oldu. 60 yaşına merdiven dayamış Madonna, Twitter'da günlerce alay konusu oldu. 1958 doğumlu şarkıcı için yazılan "Nineye ambulans çağırın" tweet'i artık onun için tehlike çanlarının çalmaya başlaması gibiydi. Yaşıyla ilgili yapılan eleştirilere karşı dik durmaya çalışan ve bir sanatçının asla yaşı olmadığını savunan Madonna'ya en sert darbeyse Guy Ritchie'den olan oğlu Rocco'dan geldi. Anne ve babasının boşandığı 2008 yılından bu yana annesiyle birlikte yaşadığı New York'tan ayrılan ve babasının yanına Londra'ya geçen Rocco, ülkelerarası sert geçen bir velayet davasının başrol oyuncusu.

AĞLAMA KRİZLERİ
Dava süreci devam ederken son bir yıldır yaşananların ünlü şarkıcı üzerindeki etkileriniyse Rebel Heart ismini verdiği dünya turnesinde adım adım izliyoruz. Durum zaman zaman öyle bir hale gelmiş durumdaki İngiliz basını çoktan bu turneye Çöküş Turnesi ismini takmış durumda... Neredeyse her konserinde bir skandala imza atan Madonna'nın sahneye çıkmadan önce dinleyicilerini dört saat bekletmesi, sahnede çoğu zaman ayakta durmakta zorlanması hatta düşmesi bu ismin en büyük nedeni. Sahnedeyken bir zamanlar hayranlarını çılgına döndüren cinsellikle ilgili yorumlarıysa özellikle yeni nesil tarafından tepkiyle karşılanıyor. Bu durumda son olarak 17 yaşındaki bir dinleyicisini sahneye çağırıp göğüslerini açması Madonna'nın kontrolden çıkmış olmasının en büyük göstergesi olarak görülüyor.

PSİKOLOJİK DESTEK
Her performansında oğlu Rocco'dan bahseden, onu ne kadar sevdiğini söyleyen ve bir şarkısını ona ithaf edip sonra da ağlama krizlerine giren Madonna'nın psikolojik olarak yardım almasının vaktinin geldiğini söyleyenler de oldukça fazla. Radaronline'a konuşan Madonna'ya yakın kaynaklar oğlunun kendisini terk etmesi nedeniyle büyük bir psikolojik yıkım yaşadığını, alkol ve aldığı sakinleştirici ilaçlar nedeniyle bu halde olduğunu söylüyor. "Madonna resmen kendi ipini çekiyor. Herkesin gözleri önünde bir uçurumun kenarında. Tüm işlerini bir yana bırakıp bu davaya konsantre olması belki de onun için en doğru hamle olacak" yorumları yapılıyor.

107 MİLYON DOLAR
Madonna'nın sahnedeki kötü performansı, dinleyicileri bekletmesiyse bilet satışlarının düşmesine hatta bilet alanların bir kısmının biletlerini geri vermek istemesine neden oluyor. Tüm turnesi boyunca 82 noktada sahneye çıkacak olan Madonna'nın turnesinin 170 milyon dolar gelir getirmesi bekleniyor. Ancak Madonna'nın şu anki psikolojik yapısının tüm bu şovlar ve sıkı turne ajandası için uygun olmadığını belirten müzik yazarları Madonna'nın kendi kendisini müzik tarihinden silebileceği bir yola girdiğini belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madonna’nın çöküş turnesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN