Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğlencenin adresi yazın da İstanbul olacak

Asmalımescit’in entelektüel meyhanesi Boğaz’a iniyor, gizli barların yükselişi son hız devam ediyor... Karaköy’den Kuruçeşme’ye transfer olanlar, alışveriş merkezine yeni soluk kazandıranlar... İşte yazın şehrin eğlence haritasında öne çıkanlar...

Eğlencenin adresi yazın da İstanbul olacak
Bu yaz Bodrum'a, Çeşme'ye gidemezseniz üzülmeyin. Zira eğlence hayatı adına çok da fazla şey kaçırmıyorsunuz demektir. Hem geçtiğimiz haftalarda Alaçatı'da gerçekleştirilen Ot Festivali bölgenin kalabalık olunca ne kadar da çekilmez bir hale dönüşebileceğini ispatladı... Peki eğlenmek için nereye mi gitmeli? Cevap veriyorum: Hiçbir yere... Tatilciler kızmasın, Bodrum, Çeşme de yaza sıkı hazırlanıyor. Ama bu yaz şehirde kalanlar şüphesiz çok eğlenecek... Kuvvetle muhtemel ki yazın sahil trafiği yine felç olacak. Ama Boğaz hattı uzunca süredir Karaköy'e kaptırdığı tahtını geri kazanacak. Peki ama nerede hangi mekanlar açılacak, hangileri çokça konuşulacak... haftaya kapılarını açacak mekanlardan havadisler... Namı yurtdışına taşan gece kulübü gelecek perşembe kapılarını açıyor. Eskiden büyük partiler, sükseli davetliler eşliğinde açılırdı. Bu yaz oldukça yumuşak bir giriş yapıyor. Soft opening ile kapılarını açacak Reina'nın yaza iki ayrı sürprizi birden var. Bunlardan ilki Karaköy'den tanıdığımız mekan Goya'nın Reina'da açılacağı... Sadece Goya değil, ortaklardan DJ Murat Tokuz'da müzik direktörü olarak burada olacak. Goya hem restoran hem de bar olarak sabahın ilk ışıklarına kadar misafirlerini ağırlayacak.

GİZLİ MEKANLARIN YÜKSELİŞİ
Gizli Kalsın'la başladı, Le Baron'la devam etti gizli mekanların yükselişi. Yazın Boğaz'da da varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bilenler bilir eskiden Reina'nın içinde VIP Room vardı. Dört duvarla çevrili bu ufak odada VIP müşteriler eğlenirdi. Bu yaz bu oda Reina Cave ismiyle yeniden hayat buluyor. 60-70 kişilik mekanda Murat Tokuz ve ekibi alternatif müzikler çalacak. Bu arada bu odaya herkes de alınmayacakmış. Dragon, Köşebaşı, Restaurant, Blue Topaz da Reina'nın içinde servis verecek diğer mekanlar.

ASMALI'DAN KURUÇEŞME'YE
Reina'yı ballandıra ballandıra anlatıp da Sortie'den bahsetmemek olmaz. Zira buranın içinde de bu yaz şaşırtan yenilikler var. Çubuklu'daki Balıkçı Abdullah'ın Sortie'de açılacağı konuşuluyordu ama anlaşma gerçekleşmemiş. Ama Asmalımescit'te yıllardır müdavimlerini ağırlayan Yakup 2 Sortie'ye konuk geliyor. Yakup Bosphorus ismiyle açılacak mekanda meyhane yemekleri olacak. Kalamata Meyhane, Niva Bar da Sortie'nin içinde açılacak diğer mekanlar.

ZORLU MEKAN SAVAŞLARI
Normalde baharda ve yazın sosyal hayatın kalbi çok da alışveriş merkezlerinde atmaz. Ama bu yıl bu kaide bozuluyor. Çünkü Zorlu Center'da adeta mekan savaşları yaşanıyor. Yılların Zanzibar efsanesi gelecek haftalarda Zorlu'da açılıyor. Uzun süre yer ve rüzgar sorunu yaşadıktan sonra mekanın dekorasyonu tamamlanmış. Çok şık ve samimi bir mekan olmuş. Alışveriş merkezinin yemek katındaki orta bölümde koltuklar ve bar kısmı var. Ayrıca restoranın bulunduğu üst katın terasında da büyük bir barı bulunuyor. Yemek menüsünde pizzalar hemen dikkat çekiyor. Video enstalasyonu, açık mutfağı ve İtalya'dan özel olarak getirtilen mercan rengi fırınıyla Zanzibar Zorlu'ya ayrı bir sinerji getirecek gibi görünüyor. Bu arada Zorlu'nun da yaz boyunca bir açık hava kulübüne dönüşeceğini söyleyelim. Orta bölümde DJ performansları gerçekleşecek ve etkinliklerle AVM eğlence merkezine dönüşecek.

TERAS AÇILDI
Zorlu'nun gizli mekanı Le Baron'un da geçtiğimiz hafta itibariyle terası açıldı. Zorlu'nun girişine bakan teras oldukça huzurlu. Yakında burada şampanya konseptli happy hour partileri düzenlenecek. Cuma geceleri ise Danna Leese fırtınası devam ediyor. Gün batımında müzik eşliğinde şampanya yudumlamak isteyenler soluğu burada alacak gibi görünüyor.

Başka neler var?
Ortaköy Feriye de konsept değiştirip baştan sona yenilenen mekanlardan biri. Minimalist konseptiyle şimdiden popüler olmuş bile. Menüde suşi gibi sevilen yemekler de var. Bu arada Feriye adeta sosyal bir kulüp olmuş. Sabahtan akşama kadar burada takılabiliyorsunuz. Arada canınız mı sıkıldı sinemaya girin olsun bitsin. Bu yazın en çok konuşulacak mekanlarından biri olacak gibi görünüyor.
Nopa, Atiye Restaurant'ta ilk açıldığında semtin en popüler mekanı olmuştu. Ardından da düşüş başlamıştı. Şimdi özellikle de happy hour partileriyle adından söz ettiriyor. Cumartesi öğleden sonra birçok tanıdık simayı burada eğlenirken görmek mümkün.
Arnavutköy artık sabahtan gece yarısına kadar canlı semtlerden biri. Whisper, Alexandra gibi mekanlarının müptelası olduk bile. Crepan ise krep ve pancake çeşitlerini bulabileceğiniz bir mekan. Bazlama ekmeğiyle hazırlanan tostları da şahane. Yaza girerken kalori açısından tehlikeli bir mekan olsa da şehrin gözde kahvaltıcısı olmaya aday.

Konya'dan geriye kalanlar
Geçen hafta 'da Aykut Kocaman röportajı yapmış ve bir de Konya rehberi hazırlamıştım. Etli ekmeğini, höşmerimini, sac arasını ballandıra ballandıra anlatırken bamya çorbasını atlamışım. Hem birçok mail hem de eleştiri geldi. Evet Konya'da mutlaka tatmanız gerekenlerin başında bamya çorbası geliyor. Ufacık bamyaların tane tane pişirildiği çorba gerçekten de çok lezzetli. Zaten bütün mekanlarda servis ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlencenin adresi yazın da İstanbul olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN