Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel sözleri yazdım ama...

Giriş Tarihi: 25.8.2018 09:36 Güncelleme Tarihi: 25.8.2018 09:45
En güzel sözleri yazdım ama...

- Ünlü ve başarılı bir ismin çocuğu olmak zordur. Hep bir kıyaslamayla yaşar insan... Sizin çocuklarınız da yaşadı mı bu böyle bir durum?

- S.Ş: Tabii yaşadılar. Bunu kırmak için çok çalışıyorlar ama. Gece gündüz provaları vardı Lider'in. Emirhan bu işin perde arkasındaki isim... Bana danışmadan kendi adımlarınızı atın diye tembihledim onları. Ben sadece onların bu işinde, yıllarca seyirciye sunduğum şarkılarımla destek oldum. Yoksa proje onların! Çok emek verdiler.

- Lider Bey, siz Selami Şahin'in oğlu olarak, kendinizi ispat etmek adına zorluklar yaşadınız mı?

- L.Ş: Kadir Has Üniversitesi iç mimarlık mezunuyum. Bir yandan da müzik hep hayatımın içindeydi. Babamdan dolayı müzisyenlerle çevriliydi etrafım.
İçinde büyüdüm bu piyasanın. Mimarlık yaparken bir yandan da müziğin içindeydim. Sekiz yıl babamın vokalistliğini yaptım, kendi şarkı sözlerimi yazıyordum. Babamın arkasında sahnede olmak bana büyük bir tecrübe kattı. Tüm bu süreç o kadar geniş bir zaman dilimine yayıldı ki, 'in oğlu olma hali bir baskı yaratmadı üzerimde. Ama sürekli Selami Hoca'dan, onun etrafından ne öğrenirim derdindeydim. Bir şarkı nasıl yazılır, nasıl duygu katılır hep babamdan öğrendim. Sekiz yıllık sahne tecrübesinden sonra bu işe imza attık. Yakında da kendi şarkımın single'ını çıkaracağım. 10 yıldır yazdığım, biriktirdiğim şarkıları gün yüzüne çıkarma zamanı geldi. 20'ye yakın yazılmış şarkım var.

- Ne güzel, Selami Şahin'in oğlu da bakalım genetik olarak babası gibi yetenekli mi? Sizokudunuz mu oğlunuzun yazdığı şarkı sözlerini?
Nasıl buldunuz?

- S.Ş: Beğendim. Onlar bu işten anlıyor. Bazen bir beste yaparım, iki oğlum ve kızım otururuz birlikte değerlendiririz yazdıklarımı.
Onlar fikir verir, "Bu nakarat olmamış, böyle bir söz mü koysan" derler... Karşılıklı eleştiriye açığız. Lider'in şarkılarına bu gözle baktım, beğendim.

- Selami Şahin kendi dönemi içinde bir fenomendi. Ama son 10 yılda yeni jenerasyonu da yakaladı. Çıktığı mekanlar, tarzı hepsi bir dönüşüm geçirdi. Bu dönüşümde sizin etkiniz var mı?

- L.Ş: Arkasında çok genç ve kreatif bir ekip çalışıyor. Kardeşim Emirhan prodüktörümüz. Tabii biz bu döneme daha hakimiz. Bu nesli ve sonraki nesli nasıl yakalarız, onlara Selami Şahin'i nasıl anlatırız diye düşünüp, kurguladık. Orkestramız çok genç insanlardan oluşuyor, günümüz müziğine uyarlayarak çalıyorlar. Babam da sağ olsun her zaman bize güvendi ve kendini teslim etti.

- Şarkı sözleriniz hep aşk üzerine... Peki çocuklarınıza yazdığınız şarkılarınız var mı?

- S.Ş: İyi ki varsın, iyi ki doğdun şarkımı onlara yazdım...

ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel sözleri yazdım ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN