Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal sorumlulukla moda bir arada

Modanın sosyal sorumluluk projelerine destek vermesi son dönem en çok dikkat çeken trendlerden biri. Satın alınan kıyafetin bir anlam taşıması bizleri modaya daha fazla bağlıyor

Giriş Tarihi: 11.5.2019
Sosyal sorumlulukla moda bir arada
Giydiğimiz kıyafetler kadar, bu kıyafetlerin sosyal sorumluluk projeleriyle buluşuyor olması ve etik değerlere sahip olması da ön planda. Artık hepimiz ruhu olmayan ve bir sezonun ardından en iyi ihtimalle kıyafet kumbaralarını boylayan giysiler taşımak istemiyoruz üzerimizde. Bu durum markaları ve tasarımcıları da harekete geçirmiş durumda. Bunun son örneği de Mybestfriends markasının kreatif direktörü Ayşegül Afacan Köksal. Köksal, ilkbahar-yaz koleksiyonu İstila'yı 14 Mayıs'ta Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek olan özel bir etkinlikte görücüye çıkarıyor. Ve koleksiyonun satışından elde edilen gelir Mika-Der derneğine aktarılacak. Biz de bu anlamlı projeyi Köksal ile konuştuk.

- Koleksiyon alışveriş etkinliğinde sergilenecek ve Mika-Der derneğine kaynak aktarılacak. Dernekle bir araya geliş hikayenizi anlatır mısınız?
- Mika-Der sevgi evleri, çocuk evleri ve çocuk destek merkezleri açarak bu kurumlarda yasayan çocuklarımızın daha iyi koşullarda yaşamalarını ve özgüveni yüksek bireylere dönüşmelerini sağlamak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütü. Mybestfriends olarak bu yaratılan sevgi evlerine destek olabilmek o minik kalplere sevgimizle dokunmak ancak bize verilen bir fırsattır.

- Son koleksiyonunuzdan bahsedebilir misiniz?
- Koleksiyon 90 parçadan oluşuyor. Yaz valizinizi hazırlayacağınız konforlu, şık ve zamansız parçalar tasarladık.

- Markanızın hedeflerinden bahseder misiniz biraz bize?
- Mybestfriends.com.tr global açılalı sadece bir kaç gün oldu, şimdiden dünyanın farklı ülkelerinden mybestfriends kadınlarının ilgisini çektik. Kanada bizi çok şaşırttı örneğin... Ama bunların olacağını öngörerek aralıksız çalışıyoruz.

- Kaç kişilik bir ekip var bu markanın arkasında?
- Ekip 21 kişi. Aynı zamanda dışarıdan işbirliği yaptığımız ekiplerimiz var. Tasarımlarımız hayata geçsin diye emek veren yüzlerce hatta binlerce kişi var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal sorumlulukla moda bir arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN