Türkiye’nin En Yetenekli Ticari Kartı 5 Yaşında

Giriş Tarihi: 3.10.2012 15:39 Güncelleme Tarihi: 4.10.2012 12:26

KOBİ’lerin her türlü kredi ihtiyacını, evrak toplama telaşı ve kart ücreti olmaksızın çözen “İşletme Kart” beşinci yaşına girdi. 220.000'i aşkın kullanıcısı ile alanında lider olan İşletme Kart, Türkiye’nin en yetenekli ticari kartı olarak biliniyor.

Türkiye'nin öncü bankalarından DenizBank tarafından KOBİ'lerin tüm finansal ihtiyaçlarına çare olması için geliştirilen İşletme Kart 5. yaşını kutluyor.

Çok fonksiyonlu, yetenekli kart
İşletme Kart'ın geldiği noktayı ve 5 yıllık süreci değerlendiren DenizBank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, Türkiye'de 4 farklı kredi ürününü tek limit altında sunan ilk ticari kartı ortaya çıkarttıklarını ve bundan gurur duyduklarını iletti. İşletme Kart'ın bugün bir ticari kart olmanın ötesinde, iş sahiplerine fırsatlar sunan bir platforma dönüştüğünü belirten Sun " DenizBank ticari kartlardaki öncülüğünü 2008'den beri İşletme Kart'a yatırım yaparak elde etti. Beş yıl önce esnafın iş hayatını kolaylaştırmak, evrak ve formalite olmadan kredi kullanmasını sağlamak amacıyla bu kartı çıkarmaya karar verdik. Zaman içerisinde İşletme Kart'a birçok fonksiyon ekledik. Bugün İşletme Kart hem bir kredi kartı, hem müşterilerine çeşitli avantajlar sağlayan yetenekli bir kart haline dönüştü. Artık İşletme Kart sayesinde faturalarınızı ödeyebiliyorsunuz, ihtiyacınız olduğunda nakit çekebiliyorsunuz, internetten ve ATM'den 7/24 taksitli kredi de kullanabiliyorsunuz. Böylelikle her nakde sıkıştığınızda bir sürü evrak toplayıp, yeniden dosya masrafı ödeme derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz. İşletme Kart, kolay krediye ulaşmanın yanı sıra, sektörlerin özelliklerine göre de avantajlar sağlıyor. Her sektörün kendine özgü ekonomik hareketliliği var. Örneğin Antalya ekonomisi turizm üzerine kurulu olduğundan kış aylarında işler durgun olur ve buradaki esnafın nakit döngüsü yazın oluşur. Bu sebeple de Antalyalı bir esnaf aldığı bir krediyi yaz aylarında ödemeyi tercih edecektir. İşletme Kart sayesinde turizm sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımıza sadece yaz aylarında ödeme yapabilecekleri bir kredi kullanma imkânı sağlıyor ve nakit akışlarına uygun bir ürün sunmuş oluyoruz. Bunun yanında müşterilerimiz elektroniğe birçok üründe indirim, taksit, vade erteleme gibi fırsatlardan faydalanabiliyorlar." şeklinde konuştu.

Bireysel kredi kartlarıyla yarışıyor
İşletme Kart kullanıcılarına ne tür yenilikler sunulabileceği konusunda her geçen gün yeni araştırmalar yaptıklarını söyleyen Sun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Esnaflarımıza daha çok fayda sağlamak için İşletme Kart'a neler katabileceğimiz konusu üzerinde ekibimiz sürekli çalışıyor. Bugün İşletme Kart'a ek avantajlar sağlayan firmalar var. Örneğin Petrol Ofisi'ne gittiğiniz zaman bugün aldığınız akaryakıtı 3 ay sonra ödüyorsunuz. Bundan köşedeki kasap da faydalanabiliyor, orta ölçekli bir tekstil firması da... Bunun gibi pek çok örnek verebiliriz. İşletme Kart bugün beş yaşında ama genç yaşına rağmen üzerinde taşıdığı özellikler ile bireysel kredi kartlarıyla nerdeyse yarışabilir hale geldi. Gerek puan verme sistemi olsun, gerek alışverişleri taksitlendirme, gerekse de taksitleri öteleme imkânı olsun kredi kartının bütün özelliklerini barındırıyor."

Esnafın Haluk Abisi

Medyada Esnafın Haluk Abisi adı ile esnafın sorularını cevaplayan Kobi Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü Haluk Özcan ise, uzun yıllardan beri yapılan çalışmaların meyvelerini toplamaya başladıklarını ve İşletme Kart'ı iyileştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.
Esnafın hayatına değer katmayı sürdüreceklerini belirten Özcan, "Hedefimiz Türkiye'de KOBİ Bankacılığı denilince akla gelen ilk üç bankadan biri olmak" dedi.

DenizBank açık ara lider

DenizBank Ticari Kartlar Satış ve Pazarlama Bölüm Müdürü Serhan Hacısüleyman ise DenizBank'ın ticari kartlarda açık ara lider olduğunun altını çizdi. 2008 yılında İşletme Kart'ı tasarlarken büyük hedeflerle yola çıkıldığını ve günümüz itibari ile bu hedeflerin çok üzerinde bir başarı sağladıklarını söyledi. İşletme Kart ve Üretici Kart'la birlikte DenizBank'ın yaklaşık 620.000 ticari karta ulaştığını belirten Hacısüleyman, 5 yıl gibi kısa bir sürede 220.000'i aşkın kullanıcıya ulaşan İşletme Kart'ın, DenizBank'ın %37'lik pazar payı ile ticari kartlar sektörünün lideri olmasında büyük rol oynadığını ve 5. yaş gününü kendilerini zirveye taşıyan müşterileri ile birlikte kutlamak için özel kampanyalar düzenlediklerini belirtti.

5. yıla özel hediye yağmuru

Serhan Hacısüleyman, 5. yıla özel esnafları bekleyen avantajları şu sözlerle anlattı: "Bu sene bizim 5. yılımız ve biz esnafımıza gerçekten beş beşlik hediyeler ve avantajlar sunacağız. Ekim ayı boyunca İşletme Kart sahipleri ve yeni kart alacak müşterilerimize 5.000 TL'ye kadar, 5 ay vadeli ve faizsiz kredi fırsatı veriyoruz. Ayrıca İşletme Kart'tan yapılacak 1000 TL ve üzeri harcamalarda vade farksız beş taksit imkanı, 250 TL ve üzeri harcama yapan her müşterimize ise bir çekiliş hakkı veriyoruz. Bu çekiliş sonucunda araba, akaryakıt çekleri, yurt dışı tatili, uçak biletleri gibi binlerce hediye dağıtacağız…
Çok heyecanlıyız ve bu ay İşletme Kart sahiplerinin hayatlarında somut bir fark yaratacağımıza inanıyoruz. Esnafımızla birlikte nice mutlu yıllara ulaşmayı umut ediyoruz"


'İşletme Kart bizi hiç yarı yolda bırakmadı'

Catering hizmeti veren "Altın Boynuz" firması, satın almada İşletme Kart'ın avantajlarından faydalanıyor. Şirket ortaklarından Orhan Sanus, firma kuruluşundan itibaren DenizBank ile çalıştıklarını söylüyor. 2010 yılında yapılan FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, Erzurum Universiade Kış Oyunları ve Trabzon'da yapılan Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları gibi büyük etkinliklerde hizmet verdiklerini söyleyen Sanus, İşletme Kart'ı neden tercih ettiklerini ise şu sözlerle anlatıyor: "Biz kurulduğumuzdan beri kendi iç yönetimimiz açısından sadece DenizBank'ı tercih ediyoruz. Çünkü DenizBank'ın sunduğu hizmetler bizi son derece memnun ediyor. Örneğin İşletme Kart, satın alma departmanımızda gerekli olan bütün kolaylıkları sağlıyor. Bazen kısa vadede büyük işler geliyor ve nakde ihtiyaç duyuyoruz. İşletme Kart bu durumda bize ihtiyaç duyduğumuz krediyi sağlıyor ve nakit ihtiyacımızı karşılıyor. Bugüne kadar İşletme Kart bizi hiç yarı yolda bırakmadı. Son dakika gelen işlerimiz de, özellikle satın alma departmanımızda bize büyük olanaklar sağladı."


Arkasında büyük bir ekip var

DenizBank'ın 4 farklı kredi ürününe sahip İşletme Kart bundan beş yıl önce bir fikir olarak doğdu. Esnafların her türlü krediye tek bir karttan ve zaman kaybına uğramadan ulaşabilmesini sağlayan İşletme Kart, bugün sektörün lideri. İşletme Kart'ın başarısının arkasında ise büyük bir ekip gücü var. DenizBank, Genel Müdürlükte 40, sahada ise 1000 kişilik kadrosu ile KOBİ Bankacılığı müşterilerine hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin En Yetenekli Ticari Kartı 5 Yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN