Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlilik Okulu’nda 21’inci Dönem Başladı

Giriş Tarihi: 21.2.2015 17:08
Evlilik Okulu’nda 21’inci Dönem Başladı
Büyükşehir Belediyesi tarafından "Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında düzenlenen Evlilik Okulu’nda 21’inci dönem başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından "Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında yaklaşık iki yıldır uygulanan Evlilik Okulu’nda yeni dönem eğitimler başladı. Toplam 42 kişinin katıldığı Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında düzenlenen Evlilik Okulu’nun açılış dersine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve Psikolog Gülay Korkut ile kursiyerler katıldı.
Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan ve Türkiye’ye örnek olan proje ile ilgili olarak, "Bugüne kadar evlik öncesi, nişanlılık dönemi ve uzun yıllar evli olan çiftler burada eğitim aldı. Göreceksiniz 16 ders saati sonunda, ’İyi ki buraya gelmişim’ diyeceksiniz. İnşallah güzel bilgilerle donanıp hayatınızı mutlu bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum" dedi.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ise Evlilik Okulu’ndan yüzlerce kişinin mezun olduğunu ifade ederek, "İnşallah hepiniz mutlu ve huzurlu bir evlilik geçirirsiniz. Mutlaka sorunlarınız olacak. Bu sorunları aşmada umarım eğitimlerimiz faydalı olur" diye konuştu.
Toplam 16 saat sürecek eğitim sürecinde, evliliğin ilk dönemleri, aile ekonomisini oluşturma, stresle baş etme yöntemleri, evlilik ve hukuki haklar, evlilikte cinsel sorunlar, doğru iletişim konularında eğitim verileceği ve kursu başarıyla tamamlayan çiftlerin ise nikah salonlarından yüzde 50 indirim almaya hak kazanacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik Okulu’nda 21’inci Dönem Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN