Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En Çok Atık Pil Getirenler Ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:58
En Çok Atık Pil Getirenler Ödüllendirildi
Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği "Atık Pil Toplama Kampanyası"nda en fazla atık pili toplayan okullar ödüllendirildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Atık Pil Toplama Kampanyası"nda en çok atık pili toplayarak, çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunan okullara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Kampanya ile toplanan pil miktarına göre ilk üçe giren okullara hediyeleri verildi. Birinci olan Ahmet Çalışkan Anaokulu’na fotokopi makinesi, ikinci olan Sevil Kaynak Ortaokulu’na laboratuvar eğitim seti, üçüncü olan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’na ise satranç takım setleri verildi.
Okullara giderek hediyelerini veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, "2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlatmış olduğumuz Atık Pil Toplama Kampanyasında çevreye olan duyarlılıkları sayesinde en çok atık pil toplayan okullarımıza hediyelerini veriyoruz. Bizler çevreye olan duyarlılıklarından dolayı sadece öğrencilerimize değil öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Kampanyanın bu yılki eğitim-öğretim yılında da devam ettiğini ifade eden Kapukıran, şunları söyledi:
"Kampanyamız sadece merkezde değil tüm ilçelerimizde de devam etmektedir. Onlardan da aynı şekilde katılımlarını bekliyoruz. Bir adet küçük pilin 4 metreküp toprağı zehirlediğinden yola çıkarsak bunların çevre ve insan sağlığına ne kadar zarar verdiğini düşünürsek bu kampanyamızla çevreye, insana, çocuklarımıza çok büyük katkılar sağladığımızı düşünüyorum" dedi. Kampanyanın birinci olan okulu Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş ise, öğrenci, veli ve öğretmenlerin duyarlılığı ile birlikte birinci olduklarını ifade ederek, "Bize bu hediyeyi verdiği için Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En Çok Atık Pil Getirenler Ödüllendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN