Kent Konseyi Tarihi Fabrikada Buluştu

Giriş Tarihi: 30.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Kent Konseyi Tarihi Fabrikada Buluştu
Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı, Denizli’nin tarihini yansıtan değerlerden biri olan Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda gerçekleştirildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri mart ayı toplantısını Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nda gerçekleştirdi. Toplantıya Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Aydın, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar, Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ragıb Çelik, Esnaf Odası temsilcisi Saim Sücüllü ve konuk olarak Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran katıldı.
Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, aylık yürütme kurulu toplantılarını Denizli’nin geçmişini ve kültürünü yansıtan mekanlarda yapmaya devam ettiklerini belirterek, "Mart ayı toplantımızı talihsiz bir yangın sonucu kullanılmaz hale gelen ve daha sonra Belediyemiz tarafından restore edilip Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı olarak halkımızın hizmetine sunduğumuz Külahçıoğlu Un Fabrikası’nda yapıyoruz. Kent Konseyi olarak tarihi evlerimize ve kültürümüze sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.
Toplantıya konuk olarak katılan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Kapukıran ise, büyükşehir yapılanması ile birlikte çöp toplama, temizlik gibi işlerin artık ilçe belediyeleri tarafından yapılmaya başlandığını kaydederek, "Biz ise ana arterlerimizin bakım ve temizliğini yapıyoruz. Ayrıca atıklarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Evsel atıklar,bitkisel atık yağlar, pil atıkları, hafriyat atıkları gibi 8 farklı atık grubunda çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu. Kapukıran, atık piller ve atık yağlar için çeşitli projeleri hayata geçip başarılı sonuçlar elde ettiklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent Konseyi Tarihi Fabrikada Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN