Aşıklardan Başkan Zolan’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Aşıklardan Başkan Zolan’a Ziyaret
Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı" nedeniyle 5’i Türk dünyasından olmak üzere Denizli’ye gelen 22 aşık, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl beşinci düzenledikleri "Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı"na katılan 5’i Türk dünyasından olmak üzere 22 aşığı makamında ağırladı. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Azerbaycan, Kırgızistan, Doğu Türkistan ve Kazakistan’dan olmak üzere Denizli’ye gelen aşıkların ziyaretine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı da katıldı. Aşıklara eşlik eden Denizlili Ozan Nihat, her yıl düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı ile Denizli’de bu geleneği yerleştiren Başkan Osman Zolan’a teşekkür ederek, isminin ebediyen yad edileceğini söyledi.
Başkan Zolan ise, 5 bin yıldan bugüne kadar Türk tarihinin başlangıcı ile gelen bu geleneğinin aşık ve ozanlarla günümüzde de yaşadığına dikkati çekerek, "Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Uzak yollardan geldiniz, şeref verdiniz. Denizlimiz bugün ayrı bir güzelliğe kavuştu. Biz istiyoruz ki, geçmişteki değerlerimize sahip çıkalım, özümüzün olduğu değerlerimize sahip çıkalım ve yaşatalım" dedi.
Söz konusu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını istediklerini ifade eden Başkan Zolan, "Kendi değerlerimize sahip çıkarsak yaşatırsak, çocuklarımıza aktarırsak, gelecekte o çocuklarımız da bu değerlerimize sahip çıkar. Değerlerimizle yaşayan çocuklarımız olacak. Onun için biz bunu çok önemsiyoruz" dedi. Aşıklık geleneğinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Sizler bizim için ayrı bir değersiniz, bu güzelliği hep beraber yaşatacağız" diye konuştu. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’a hitaben kısa dörtlükler okuyan aşıklar ziyarete ayrı bir renk kattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşıklardan Başkan Zolan’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN