Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atık Yağlar Geri Dönüşüme Kazandırılacak

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Atık Yağlar Geri Dönüşüme Kazandırılacak
Pamukkale Belediyesi, Kolza A.Ş ile imzaladığı ‘Atık Yağların Geri Dönüşümü Protokolü’ ile atıkları toplamaya başlıyor.
Pamukkale Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen Bitkisel Atık Yağ Toplama Protokolü imza törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Başkan Yardımcısı Veli Demir, Temizlik İşleri Müdürü Yakup Demir ve KOLZA Biodizel Yakıt ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. A.Ş Bölge Sorumlusu Tunay Toksöz katıldı.
Başkan Gürlesin, Pamukkale İlçe sınırlarında atık yağların Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği esaslarına uygun olarak yüklenici firma tarafından tehlikeli atık taşıma lisansı bulunan araçları ve tehlikeli madde taşıma sertifikası bulunan şoförleri vasıtasıyla toplanması, geçici depo alanında biriktirilmesi ve lisanslı geri kazanım-geri dönüşüm tesislerine teslim edilmesini içeren protokole imza attı.
Bir litre bitkisel atık yağın 1 milyon suyu kirlettiğini vurgulayan, insan sağlığına, doğaya büyük zararlar veren ve kanalizasyon sistemlerini tıkadığını hatırlatan Başkan Gürlesin, “Atık yağların toplanmasıyla ilgili önemli bir projeye imza attık. Bitkisel ve hayvansal yağların ayrı toplanması, lavaboya dökülmemesi gerekiyor. İmzaladığımız protokol, doğaya, çevreye, insan sağlığına, şehir kanalizasyon sistemlerine ve en önemlisi su kaynaklarına büyük zararlar veren bitkisel-hayvansal atık yağların geri dönüşümünü içeriyor. Geri dönüşümle birçok alanda kullanılan atık yağlarda ekonomiye tekrar kazandırılıyor. Hem çevremiz korunuyor hem de ülke ekonomisine katkı sunuluyor. Bu şekilde atık yağların da çevreye ve insan sağlığına tehdit etmesini önleyeceğiz. Bu nedenle ilçe halkımızdan böylesi önemli bir konuda tam desteklerini istiyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atık Yağlar Geri Dönüşüme Kazandırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN