Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de "Kentli Davranış, Kentliye Davranış" Projesi

Giriş Tarihi: 21.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:09
Denizli’de Kentli Davranış, Kentliye Davranış Projesi
Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde farkındalık oluşturmak için 7’den 70’e tüm vatandaşlarla bir araya gelmeyi hedeflediği, ‘Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi’nin ilk aşaması tamamlandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği "Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” nin okullara ve bilgi evi ve kurs merkezlerine yönelik hazırlanan kısmı son buldu. Proje kapsamında söz konusu eğitim yuvalarında sabah ve öğleden sonra olmak üzere seminerler verilirken, toplamda 6400 öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilerin katıldığı seminerlerde, İzgören Akademi eğitmenlerinden Tülay Üstündağ ve Ece Üvey, okullar ile bilgi evi ve kurs merkezlerinde, 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla bir araya geldi. Eğitmenler, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlerde çocuklara kentlilik bilinci ile ilgili konularda bilgi verdi.
Eğitmen Tülay Üstündağ, çocuklara "Kent nedir, kentli olmak nedir?" diye sorular yönelterek, insan ilişkilerinden, çevre bilincinden, selamlaşmadan, gülümsemekten, görgü kurallarından ve yardımlaşmadan bahsederek, öğrencilere kent kültürü hakkında bilgiler verdi. Tülay Üstündağ, "Kentinizi severseniz korursunuz, korursanız sahip çıkarsınız” diyerek, Denizli’nin büyük bir ev olduğunu, sokak ve caddelerinin ise büyük evin odaları olduğunu, herkesin kendi evini nasıl temiz tutup koruyorsa, şehrine de aynı şekilde sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
Eğitmen Ece Üvey ise, çocuklara yaşlarının küçük ama yüreklerinin çok büyük olduğunu söyleyerek, herkesin birey olarak kurallara uyup gelecek nesillere örnek olması gerektiğini ifade etti. Üvey, "Sizden öğreneceğimiz çok şey var. Sizin yapabileceğiniz, elinizden gelebilecek çok şey var. Kurallara uymayan büyüklerimize müdahale edeceğiz, onları uyaracağız” diye konuşarak kentlilik bilinci hakkında çeşitli örnekler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli’de "Kentli Davranış, Kentliye Davranış" Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN