Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açıkta Akan Lağım Suyu Sağlığı Tehdit Ediyor

Giriş Tarihi: 22.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
’nin Çardak ilçesinde açıkta akan lağım suyu bölge halkının ve hayvanların sağlığını tehdit ediyor.
Çardak ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, açıkta akan lağım suyundan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Lağımın aktığı çevrede oturan vatandaşlar, kokudan ve sineklerden dolayı gece uyuyamadıklarını söylüyor. Bölge halkı, açıkta akan lağım suyu nedeniyle çoğalan sineklerden hastalık kapmaktan korkuyor. Bölgede hayvanların da zaman zaman lağım suyuna düşerek telef oldukları iddia edildi.
ARITMA TESİSİ İSTEĞİ
Annesinin yanına tatile gelen Nilgün İnal, "Bu lağım yıllardır dışarıya bu şekilde akıyor. Lağım suları açıkta olup böyle dışarı akınca dışarıda dahi duramıyoruz. Sinekler hemen ısırmaya başlıyor. Birçoğumuzun kolları da şişti ve hasta olduk. Komşumuzun iki tane hayvanı bu bölgede boğuldu. Biz buranın kapatılmasını istiyoruz. Buraya arıtma tesisi yapılsın. Bizim yetkililerden isteğimiz budur" dedi.
Aynı mahallede yaşayan Veli Oral ise "Buradan devamlı hastalık ürüyor. Yıllardır buraya arıtma yapılacak diye milleti avuttular. Bizimle kimsenin ilgilendiği yok. Bu mahalleye ceza verilmiş gibi hissediyoruz. Açıkta lağım olunca millet balkonunda dahi çıkamıyor. Sinekler dolayı hastalık yayılıyor. Bu mahallede çocuklar dışarıda oyun oynamasın mı? Hayvanlar da zaman zaman lağım suyuna düşüyor. Kaç tane inek, koyun telef oldu burada. Çardak’ın tüm pisliği buraya akıyor. Açıkta bırakılmaması gerekir. Arıtma tesisi istiyoruz" diye konuştu.
Çocuklar da koku ve sineklerden dolayı dışarıda oynayamadıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Açıkta Akan Lağım Suyu Sağlığı Tehdit Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN