Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkezefendi Belediyesi’nin Bisiklet Projesi Hükümet Projesiyle Örtüştü

Giriş Tarihi: 5.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 12:56
Merkezefendi Belediyesi’nin Bisiklet Projesi Hükümet Projesiyle Örtüştü
Merkezefendi Belediyesi’nin obeziteyle mücadele kapsamında 5 bin çocuğa bisiklet projesi, Sağlık Bakanlığı’nın sağlıklı beslenme ve hareketli hayat projesiyle örtüştü.
Sağlık Bakanlığı tarafından sağlıklı beslenme ve hareketli hayat projesi kapsamında okullarda obezite ile mücadelede yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla beden eğitimi derslerinde bisiklet kullanımının teşvik edilmesine yönelik bisiklet dağıtımı sürüyor. Diğer taraftan da,Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı. 1 Kasım için özel bir ekip tarafından hazırlanan beyanname, 12 başlıktan oluşuyor. Beyannamede ekonomik vaatler ve gençlere ilişkin projeler dikkat çekiyor. Beyannamenin sağlık başlığı altında obezite ile mücadele edilecek. Sağlıklı yaşam için 1 milyon bisiklet dağıtılacak.
Hükümetin obeziteyle kararlı mücadelesi Merkezefendi Belediyesi’nin geliştirdiği 5 bin çocuğa bisiklet kampanyasıyla adeta örtüşüyor. Bu yıl ilk kez 5’den 6. Sınıfa geçen öğrencilere bisiklet veren Merkezefendi Belediyesi, önümüzdeki her yıl 5 bin bisiklet dağıtarak projesini yürütecek. Merkezefendi Belediyesi olarak teknik projelerin yanında sosyal projelere de büyük önem verdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, toplumun ortak sorunlarına çare bulmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti. Kişi başına düşen milli gelirin 3 bin dolarlardan 11 bin dolarlara ulaştığını da söyleyen Başkan Subaşıoğlu, “ Halkımızın ekonomik gücünün iyileşmesi, yanında da bir takım sorunları da getiriyor. Örneğin obezite bu sorunların başında yer alıyor. Sosyal belediyeciliğin şartı gereği bizim halkımızın sorunlarına çare bulmamız gerekiyor. Obeziteyle mücadele kapsamında da 5 bin çocuğumuza bisiklet dağıttık. Bakanlığımızın ve hükümetimizin aynı doğrultuda çalışması ne kadar doğru adım attığımızı ortaya koyuyor. Sağlıklı nesiller için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkezefendi Belediyesi’nin Bisiklet Projesi Hükümet Projesiyle Örtüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN