Engellilerin Adayı Akif Karakaş

Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:38
Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Şubesi Başkanı Akif Karakaş, Diyarbakır’da yaşayan 100 bin ve Türkiye’de yaşayan 8,5 milyon engelliyi temsilen AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Altı Nokta Görme Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Akif Karakaş, aday adaylığını açıklayarak, resmi başvuruda bulundu. Beraberinde, kentte faaliyet yürüten engelli odaklı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda engelli vatandaş ile birlikte AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı binasına gelen Karakaş, burada açıklamalarda bulundu. Bugünün engelliler açısından bir milat olduğunu belirten Karakaş, "Çünkü, bugüne kadar Türkiye’de karar mekanizmalarında engellilerin yok denecek kadar az temsil edilmesi gerçekten bizi bu kararı almaya itti. Kitlemizin bana verdiği destekten ötürü 7 Haziran 2015 seçimlerinde başta ilimiz Diyarbakır’da bulunan 100 bin ve ülkemizde yaşayan 8,5 milyon engelliyi temsilen AK Parti’den aday adayı olduğumu açıklıyorum" dedi.
Bugüne kadar engellilerin karar mekanizmalarında olmamasının eksik olduğunu vurgulayan Karakaş, şunları söyledi: "11 yıldan beri dernek başkanlığını yürütüyorum, 16 yıldır STK’larla iç içeyim. Diyarbakır’da çok önemli çalışmalara imza attık. Diyarbakır’ın en büyük eksiklerinden biri olan bir görme engelliler ilkokulunu kente kazandırdık. 2007’den sonra İş-Kur ile birlikte çok sayıda mesleki eğitim kursları düzenledik ve 150 görme engelliye sertifika vererek, hemen hemen yarısını istihdam ettik."
Karakaş, engellilerin Meclis’te temsili için vatandaşlardan destek istediğini de vurguladı. Karakaş, konuşmasının ardından aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilerin Adayı Akif Karakaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN