Elgörmüş, AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı Resmi Başvurusunu Yaptı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 18:08
Elgörmüş, AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı Resmi Başvurusunu Yaptı
Mustafa Elgörmüş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.
Resmi başvurusu için AK Parti Genel Merkezi’ne giden Mustafa Elgörmüş, yüzyılın projesi olan çözüm sürecine katkı sunmak ve halka hizmet etmek için milletvekili aday adaylığına başvurduğunu söyledi. Diyarbakır’a hizmet ve halkın sorunlarını daha hızlı çözmek için böyle bir yola çıktığını belirten Elgörmüş, millete aşık olan onurlu bir davanın neferi olarak halkın hizmetine talip olduğunu kaydetti.
ELGÖRMÜŞ KİMDİR
1957 yılında Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Elgörmüş, Ergani Cumhuriyet İlkokulu’nu bitirdikten sonra Ergani Ortaokulu ve Ergani Lisesi’nde okudu. 1976-1980 yıllarında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi ve Maliye Bölümü’ne bitiren Elgörmüş, Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nde memur olarak görev yaptı. Bankerler Tasfiye Kurulları’nda üye olan Elgörmüş, 1982 yılında Bağ Kur Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalıştıktan sonra 1984-2004 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık İş Müfettişi, 2004-2015 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişi olarak görev yaptı.
Elgörmüş, 1991 yılı genel seçimlerinde Refah Partisi milletvekili adayı, 2007 yılı genel seçimlerinde Ak Parti milletvekili aday adayı, 2011 yılı genel seçimlerinde Ak Parti Milletvekili adayı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elgörmüş, AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı Resmi Başvurusunu Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN