Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atik, Hükümetin GAP Acil Eylem Planını Değerlendirdi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Atik, Hükümetin GAP Acil Eylem Planını Değerlendirdi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili aday adayı Abdullah Atik, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mardin’de açıkladığı ‘GAP Eylem Planı’nı değerlendirdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun önceki gün Mardin’de açıkladığı GAP Eylem Planı ile ilgili açıklamalarda bulunan Atik, GAP’ın tamamlanması ile sadece bölgenin değil, Türkiye’nin tarım ve ekonomik kalkınmadaki kaderinin değişeceğini söyledi. Atik, “Çözüm sürecini başarıyla sonuçlandıracak olan ülkemiz GAP’ı da mutlu sona ulaştırarak Ortadoğu’nun lider, dünyanın sayılı ekonomileri arasına girecek” dedi.
AK Parti hükümetlerinin GAP konusunda tarihi adımlar attığını belirten Atik, “GAP’ın temeli uzun yıllar önce atıldı. İş başına gelen hükümetler GAP’ı tamamlama konusunda halka sözler verdi ama uygulamada başarılı olamadılar. AK Parti ise GAP konusunda devrim niteliğinde adımlar attı. GAP’ı bitirme konusunda kararlı bir tutum sergileniyor” diye konuştu.
“YENİ GAP EYLEM PLANI’NI SAMİMİ VE GERÇEKÇİ BULDUM”
Başbakan Davutoğlu’nun açıklamalarını heyecanla karşıladıklarını ifade eden Atik, tarım sektöründe yatırımları olan ve bu sektörü iyi bilen biri olarak planı samimi ve gerçekçi bulduğunu kaydetti. Atik, şöyle devam etti:
“Doğu ve Güneydoğu’nun tarımsal kalkınmaya uygun çok önemli bir arazi yapısı var. Eksik olan tek şey su kaynakları olmasına rağmen tarımsal sulamada eksiklik yaşanmasıdır. AK Parti iktidarı döneminde yapılan gerek barajlar ve gerekse bu konudaki diğer çalışmalar, gerekse bölge çiftçisine verilen mali destekle ciddi aşama kat edilmiş durumda. GAP sadece bölgemize değil, ülkemize tarımsal ekonomik kalkınma konusunda can suyu olacak.”
“AK PARTİ KARDEŞKANINI DURDURDU, GAP’I DA TAMAMLAYACAK”
GAP’ın önündeki en önemli engellerden birinin bölgede yıllardır yaşanan kaos, huzursuzluk ve akan kardeşkanı olduğuna işaret eden Atik, çözüm süreciyle bölgeye huzur getiren AK Parti’nin GAP’ı tamamlayarak Türkiye’yi dünyada ilk 10 ekonomi arasına sokacağını vurguladı. Atik, “Hükümetimiz çözüm süreciyle bunu durdurdu. Çözüm sürecinin kalıcı barışla sonuçlandırılması ve bununla beraber GAP’ın da tamamlanmasıyla bölgemiz, tarımsal ekonomide Türkiye’nin lideri olacak. Bunun semerelerini sadece bölgemiz değil, tüm ülkemiz görecek. Türkiye, Ortadoğu’nun ekonomide lider ülkesi olup dünya çapında da sayılı ülkeler arasına girecek. GAP’ın tamamlanması, yeni Türkiye vizyonunun ekonomideki yüz akı olacak. Allah kısmet ederse milletvekili olduğumuzda bu projenin tamamlanması ve bu alanda projeleri hayata geçirmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atik, Hükümetin GAP Acil Eylem Planını Değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN