Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcıların Son Hilesi PTT Gönderili E-mail

Giriş Tarihi: 25.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Son günlerde sayıları hızla artan internet dolandırıcıları yeni bir yönteme başvurdu. Dolandırıcılar tarafından maillere gönderilen PTT menşeli iletilerle, kişisel bilgisayarlara virüs gönderilip özel bilgiler toplanıyor.
’da, son 1 hafta içerisinde birçok vatandaşın adresine aynı gönderi ve takip numarası ile mail gönderildi. Gönderi numarasını, PTT’nin resmi internet sitesinden sorgulatan vatandaşlar, hiçbir gönderinin olmadığıyla karşılaştı.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan vatandaşlar, “Mail adresimi kontrol ettiğim bir gün, riza@ptt-cargo.net adresinden mail geldiğini gördüm. Açtım, karşıma, ‘EA581992789BE takip numaralı kargonuz 18 Mart 2015 adresinize teslim edilememiştir. Lütfen adres bilgilerinizi güncelleyerek kargonuzu teslim alınız. Teslimat adresi değiştirmek için PTT Adres Değişikliği Formu indirip dikkatlice ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Dikkat Kargonuz 15 iş günü içinde almanız gerekmektedir. Fazladan her gün için PTT sizden 25TL/günlük tazminat talep etme hakkına sahip olacaktır. Gizlilik Politikası E-posta iletişiminde söz konusu mesaj şifrelenmediği takdirde, mesajın güvenliğinin garanti altına alınamadığını ve göndereceğiniz e-postaların güvenliğinden sizlerin sorumlu olduğunu hatırlatmak isteriz. Web sitemizde PTT tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını gözden geçirmelisiniz. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş.’nin sorumlu olmadığını belirtiriz. Son olarak, PTT’in gizlilik politikalarını değiştirmesinin mümkün olduğunu hatırlatır, bu nedenle Güvenlik ve Gizlilik sayfalarımızı düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz’ yazısı çıktı. Hemen PTT’nin numarasını çevirdim. Müşteri temsilcisi bana PTT’nin hiçbir zaman mail göndermeyeceğini söyledi. Mailde adres bilgilerim isteniyordu. Dolandırılacağımı anladığım için hiçbir şey yazmadan maili kapatıp sildim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcıların Son Hilesi PTT Gönderili E-mail
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN