Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım Daire Başkanı Altuğ’dan Üst Geçit Açıklaması

Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Ulaşım Daire Başkanı Altuğ’dan Üst Geçit Açıklaması
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan iki üstgeçidin asansörlerinin çalışmaması haberine tepki gösterdi.
Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ’Üst geçitlerdeki asansörler çalışmıyor’ haberine Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ tepki gösterdi. Bağlar ilçesindeki Koşuyolu Yunus Emre İlkokulu ve Kayapınar ilçesindeki Diclekent Vali Gökhan Aydıner Meslek Lisesi’nin önündeki üstgeçitlerdeki asansörlerle ilgili açıklama yapan Ulaşım Daire Başkanı Altuğ, Büyükşehir Belediyesi’nin iki üstgeçidinde asansör bulunduğunu, bu asansörlerin 2011 yılında yapılıp 2012 yılında hizmete açıldığını söyledi. Altuğ, "Bir süre hizmet verdikten sonra maddi bağımlısı olanlar tarafından tahrip edildi. Malzemeler çalındı. Asansörlerin defalarca onarıldı. Ancak korunamadığı için her defasında tahrip edilip parçalarının çalındı. Asansörlerin çalışmaması gibi bir sorun yok" dedi.
"ASANSÖRLERE HALK SAHİP ÇIKMALI"
Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet yürütürken engellileri de dikkate aldıklarını anlatan Altuğ, "Çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kaldırımlara bu doğrultuda engelli rampaları yaptık. Görme engelli takip taşlarını yerleştirdik. 13 kavşağın sinyalizasyonuna ise görme engellere uygun hale getirdik. Ancak maalesef bu yapılanların kentli haklarına saygı duymayan bazı kişilerce tahrip edildiğini gördük. Belediyenin engellilerin taleplerini dikkate almadığı iddiasının doğru değildir. Tam tersine hizmetler yürütülürken toplumun tüm kesimlerinin özellikle de engellilerin, kadınların, çocukların dikkate alıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım Daire Başkanı Altuğ’dan Üst Geçit Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN