Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dicle EDAŞ’tan, Berfin’e Elektrik Desteği

Giriş Tarihi: 4.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kas hastası olduğu için solunum destek cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren 5 yaşındaki lı Berfin Taş isimli çocuğa, Dicle EDAŞ’tan ‘hayati’ destek geldi. Elektrik şirketi, hasta çocuğun yaşama tutunmasını sağlayan solunum cihazının sürekli çalışabilmesi için tüm imkanlarını seferber etti.
Berfin Taş’ın durumunu basından öğrenen Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürü Murat Karagüzel, ekiplere hasta çocuğun yaşadığı merkez Oğlaklı köyünün Küpbaşı mezrasında elektriklerin kesilmemesini sağlamaları için ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdi. Bunun üzerine, enerji taşıyan elektrik hatları acil olarak gözden geçirildi, kesintilere yol açabilecek tüm olumsuzluklar önemli ölçüde giderildi. Ayrıca, mezraya enerji taşıyan hattan beslenen diğer köylerde yaşayanlar da Dicle EDAŞ ekipleri tarafından muhtarlar aracılığı ile uyarıldı. Bu köylerde yaşayanlardan, elektriklerin kesilmesine neden olabilecek şekilde hatlara aşırı yüklenmemeleri istendi.
GÜNÜN HER ANINDA ULAŞABİLECEKLER
Bu arada Genel Müdür Karagüzel’in talimatı üzerine Küpbaşı mezrasına giden Dicle EDAŞ Sistem İşletme Yöneticisi Nazan Andiç, Şehir Şebeke Yöneticisi Aydın Böçgün ve Kırsal Şebeke Yöneticisi Şemsettin İzgi, Berfin Taş ve ailesini ziyaret etti, dede Aziz Taş ile görüştü. Aileye geçmiş olsun dileklerini ileten Dicle EDAŞ ekibi, alınan tedbirleri Taş ailesine de anlattı ve buna rağmen yaşanabilecek olası bir kesintide aramaları için şirket telefonları dışında, günün her anında ulaşabilmeleri için kendi cep telefonlarını da verdi.
“KESİLMESİN DİYE HER TÜRKÜ TEDBİR ALINDI”
Ziyaret sonrası konuşan Dicle EDAŞ Sistem İşletme Yöneticisi Nazan Andiç, burada hasta bir çocuk olduğundan haberdar olduklarını ve bu nedenle de Küpbaşı mezrasında elektriklerin kesilmemesi için azami özen gösterdiklerini belirtti. Andiç, “’Köyü besleyen hattan 3 köye daha elektrik verilmektedir. Yaşanması muhtemel arıza ya da genel bir kesinti dışında mezranın elektriklerinin kesilmemesi için her türlü tedbiri aldık. Burada hasta bir çocuk bulunduğunu biliyoruz ve bu nedenle ekiplerimiz buraya ayrı bir hassasiyet, ayrı bir özen gösteriyorlar. Yine Çınar ilçesine bağlı Sevindik Köyünde de Cafer Aker adındaki bir müşterimizin 10 yaşındaki kızı da solunum cihazına bağlı olarak yaşıyor. Bu köyde de elektriklerin kesilmemesi için aynı tedbirleri aldık” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dicle EDAŞ’tan, Berfin’e Elektrik Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN