Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Otobüs Şoförleri Doğalgazlı Otobüslere Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 25.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 26.5.2015 02:05
Toplu taşımada dönüşüm programı başlatarak 48 doğalgazlı otobüs satın alan ve hafif raylı sistemin çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, doğalgazla çalışan otobüsleri kullanacak belediye şoförlerine eğitim verdi.
Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, ulaşımda dönüşüm programının başladığını, 22 adet doğalgazla çalışan otobüsün çarşambadan itibaren halkın hizmetine sunulacağını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi’nin, temiz enerji kullanarak çevre kirliliğini en aza indirmek, ulaşım maliyetini azaltmak ve konforu artırmak için satın aldığı 48 adet doğalgazla çalışan otobüsün 22’si Diyarbakır’a getirildi. Otobüslerin yakıt ikmalini sağlayacak Doğalgaz Dolum İstasyonu’nu tamamlayan ve ilk deneme çalışmalarını sorunsuz gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, otobüsleri çarşamba günü törenle halkın hizmetine sunacak.
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, doğalgazla çalışan otobüslerin çarşamba günü hizmete girecek olması nedeniyle belediye bünyesinde çalışan 280 otobüs şoförüne gruplar halinde eğitim vermeye başladı. Tamamlanan eğitimlerde, şoförlere öncelikle teorik eğitim verildi. Daha sonra belediyenin otobüs depolama alanında araçlar üzerinde tüm teknik özelliklerin eğitimi verilerek, şoförlere pratik yaptırıldı. Konuyla ilgili bilgi veren motor öğretmeni Mustafa Dinç, "Şoförlere ilk etapta teorik olarak aracın tanıtımını, gösterge panelini anlattık. Aracın doğalgazlı olmasından dolayı emniyet ile ilgili bilgiler verdik. Teorik olarak bu eğitimleri verdikten sonra şimdi de aracın üzerinde pratik olarak bu eğitimi veriyoruz" dedi.
Eğitimlerde ayrıca, tüm belediye otobüsü şoförlerinden halka, çocuklu kadınlara, yaşlılara, engellilere yaklaşım konusunda daha duyarlı olmaları istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır’da Otobüs Şoförleri Doğalgazlı Otobüslere Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN