Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Yaşlılara Gezi Düzenlendi

Giriş Tarihi: 17.6.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 14:48
Belediye Yaşlılara Gezi Düzenlendi
Büyükşehir Belediyesi’nin bakımını üstlendiği kimsesiz ve yardıma muhtaç yaşlılara yönelik gezi düzenlendi. Düzenlenen gezide yaşlılar, Eğil peygamber kabirleri ve Hilar Mağaraları’nı gezme fırsatı yakaladı.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı bakıma muhtaç ve kimsesiz yaşlılara hizmet veren Yaşlı Bakım Evi, sosyal aktiviteler kapsamında Eğil peygamber kabirleri ve Ergani Hilar Mağaraları’na gezi düzenledi. Yapılan etkinliğe 41 yaşlı katıldı. Gezide, Eğil’de bulunan Nebi Zülkif (as), Nebi Elyesa (as), Nebi Ömer (as), Nebi Zennun (as), Nebi Danyal (as) ve Nebi Hürmüz’ün (as) kabirleri ziyaret edildi. Yaşlılar öğlen namazlarını da ziyarette kıldıktan sonra birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltıdan sonra Eğil’de bulunan Kral Kızı Barajı’nda yaşlılarla baraj sularında bir tekne gezisi gerçekleştirildi.
Eğil gezisinin tamamlanmasıyla yaşlılar, Ergani’de bulunan tarihi Hilar Mağaraları’nı ziyaret etti. Tarihi mağaralar hakkında yetkililer ve rehberler, geziye katılanları bilgilendirdi.
Sabah saatlerinde başlayan gezi akşam geç saatlere kadar devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Yaşlılara Gezi Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN