Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Anız Yangını Adeta Cehennemi Yaşattı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 06:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 06:56
Diyarbakır’da Anız Yangını Adeta Cehennemi Yaşattı
-Şanlıurfa yolunda bazı köylüler tarafından yakılan ateş yangına neden oldu. Yol kenarlarında bulunan ağaçlar küle dönerken yangının başka araziye de sıçraması üzerine köylüler yangını söndürmeye çalıştılar.
Edinilen bilgilere göre yangın, Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu 15. Kilometresinde bulunan 50 metrelik yol üzerinde meydana geldi. Burada bulunan bazı arazi sahibi köylüler buğday mahsullerini topladıktan sonra artta kalan anızları ateşe verdiler.Yakılan ateş yan tarafta bulunan ve buğday ekili olduğu görülen tarlaya sıçraması üzerine köylüler bu kez ateşe söndürmek için çaba harcadılar. Tarlayı biçtikleri traktörle yangın çıkaran köylüler rüzgarın etkisiyle alev alan tarlayı söndüremeyeceklerini anlamaları üzere tarlayı terk etmek zorunda kaldılar. Büyüyen anız yangını yol kenarında bulunan ağaçları küle çevirdiği görülürken yangın nedeniyle yükselen duman kenttin dört bir yanına dağıldı.
Öte yandan yetkililer Yakılmayan bir tarım arazisinin verimi de fazla olduğu ve anız yangını çıkaranların tespiti halinde dekar başına 33 lira cezai işlem uygulanacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır’da Anız Yangını Adeta Cehennemi Yaşattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN