Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spor Toto 2. Lig

Giriş Tarihi: 7.7.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 04:47
Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediyespor’un yeni sezon için kullanmak istediği Amedspor isminin reddedilmesi üzerine kulüp isminin, Amed Sportif Faaliyetler Kulübü (Amed SK) olarak değiştirilmesi kararı alındı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Olağanüstü Kongresi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Burhan Karadeniz cep sinemasında yapıldı. Kongreye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Abdullah Sevinç ve Hüseyin Bayrak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Eşbaşkanı İhsan Avcı, Belediye Meclis üyesi Erkan Erenci ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Eşbaşkanı İhsan Avcı, Olağanüstü Kongre’nin yapılmasının yanlış algı oluşturduğunu söyledi. Avcı, "Genel kurullar demokrasi açısından önemli zeminlerdir. Arkadaşlarımız bir eksiklik olarak ifade ettiler. Ama aslında genel kurullar bu tip toplumsal örgütlerin geride bıraktığı süreçleri değerlendirip, bunun muhasebesini, öz eleştirisini yapıp önümüzdeki döneme dair planlamaları, programlarını yaptıkları önemli platformlardır. O açıdan aslında bir eksiklik değil genel kurullar aynı zamanda demokrasinin bir gereğidir" dedi.
"MEDYA DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’U YIPRATMAYA ÇALIŞIYOR"
Avcı, özellikle Diyarbakır’da bir kısım yerel medyanın genel kurul sürecinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’u yıpratmak istediğini ancak bu davranışları doğru bulmadıklarını kaydetti. Avcı, "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi dimdik buradadır, ayaktadır. Önümüzdeki dönem kendi dayandığı tabanıyla halk kitlesiyle daha büyüyerek daha gelişerek, kısmen yaşadığı sıkıntılar dönemsel olabilir; ama bunlar aşılacak. Hep beraber dayanışma içerisinde, güçlerin birleşmesiyle, halkın gerçek dayanışmasıyla aşılacak şeylerdir. Bu genel kurul tam da yeni bir çıkıştır. Sporun kendileri için diğer takımlar gibi sadece araç olmadı. Spor aynı zamanda toplumların, halkların bir arada yaşamının zemini olan bir araçtır. Toplumu yeniden inşa ettiğimiz bu süreçte spor toplumsal inşa sürecinin önemli bir zeminidir" dedi.
AMEDSPOR KABUL EDİLMEYİNCE BU KEZ ‘AMED SK’ OLDU
Olağanüstü kongrede faaliyet ve denetim raporlarının okunması ardında yönetmenlik ve tüzükte yapılacak değişiklikler için verilen öneriler değerlendirildi. Daha önce 10 olan yedek üye sayısının 4’e indirilmesi ve ‘Amedspor’ ismi için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) yapılan başvurunun reddedilmesi üzerine takım isminin konuşmaların ardından oybirliğiyle Amed Sportif Faaliyetler Kulübü olarak değiştirildi. Yeni ismin Ağustos ayında çekilecek fikstürde de ‘Amed SK’ olması bekleniyor.
YENİ YÖNETİM DE KONGREDE SEÇİLDİ
Tek listeyle gidilen seçimde, yönetim kurulu delegelerin oybirliğiyle seçildi. Buna göre kulübün yeni yönetimi şu isimlerden oluştu, Ali Karakaş, Nurullah Edemen, Süleyman Gökalp, Servet Erol, Abdullah Sevinç, Nesih Aktepe, Adnan Zengin, Soran Haldi Mızrak, Kahraman Papatya, Ekrem Yeşil, Emrullah Gürbüz, Dilan Yumlu, Seda Can, Besra Ekinci ve Şivezat Işık Zorlu görev alacak.
Yönetim kurulu üyelerinin daha sonra görev dağılımı yaparak, başkan ve yardımcılarını seçecekleri öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor Toto 2. Lig
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN