AK Parti’li Milletvekili Adayları İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 6.10.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 17:06
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili adayları, ilçe başkanlıklarını ziyaret etmeye devam ediyor.
AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, Abdullah Atik ve Şafak Yontürk, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Milletvekili adaylarını kapıda AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Ahmet Akyıl ile partililer karşıladı. Milletvekili adayları, partililerle selamlaştıktan sonra başkanlık makamına geçti.
Burada açıklamalarda bulunan Ensarioğlu, AK Parti’nin bu dönem teşkilatlara önem verdiğini söyledi. Adayların çoğunun il teşkilatlarından arkadaşları olduğunu kaydeden Ensarioğlu, ithal adaylarının olmadığını, bu dönem 7 Haziran’daki gibi bir hataya düşmediklerini ifade etti. Ensarioğlu, "Biz bu seçimde parti ve milletvekillerini oylamayacağız. Biz bu seçimde çoluk çocuğumuzun geleceğini oylayacağız, Diyarbakır’ın kaderini oylayacağız, Kürt coğrafyasının kaderini oylayacağız. AK Parti bu ülkede var olan Kürt sorunu, alevi sorunu, başörtüsü sorunu, imam hatip sorunu romanların sorunu, ne kadar sorun varsa, bütün sorunların üzerine cesaretle giden, bir bir çözmeye çalışan ve ekonomik anlamda Türkiye’yi Avrupa seviyesine, gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaran, her anlamda bütün dünya ile yarışan bir Türkiye var artık. En önemli sorunu Kürt sorunu da şiddetten arındırılması, akan kanın durması ve bir çözüm olması barış olması, çocuklarımıza bir gelecek olması için bugüne kadar hiçbir siyasetçinin cesaret edemediği bir şeyi yaptı ak parti bu süreci, kendi sorunun kendi içinde barışçıl yöntemlerle çözme iradesini gösterdi. Bugüne kadar ağzından Kürt sorunu, barış, demokrasi lafı düşmeyen insanlar, çözüm süreci başladıktan sonra Kürtler haklarını bir bir elde etmeye başladıktan sonra çözümün telaşına kapıldılar" dedi.
"BARIŞ DİYORLAR, ZATEN SİZ SUSSANIZ BU ÜLKEDE BARIŞ VAR"
Kürtlerin kimliğinin Türkiye’de özgürleştiğini aktaran Ensarioğlu, şöyle konuştu:
"Artık Kürtlerin kimliği bu ülkede özgürleşti, dili özgürleşti, kültürü özgürleşti. Sorunun çözümü ile ilgili kardeşlik projesi başladı, birlik beraberlik projesi başladı, bunun için cesur adımlar attı AK Parti. 2.5 yıldır biz çözüm süreci derken, barışın hazırlığını yaparken anlar savaşın hazırlığını yapıyormuş. Tam da iş önemli bir noktaya gelmişken halk da bunların demokratik barış söylemine inandı. Demokratik siyasetin önünü açmak için onlara oy verdi, 80 milletvekili ile Türkiye siyasetinin merkezine gelip oturdular ondan sonra bu ülkede savaş başladı. En çok oyu nerelerde almışlarsa oraları yaşanmaz hale getirdiler. Biz yol yaparken onlar hendek kazdılar, biz barışı inşa ederken onlar savaşı başlattılar, biz çocuklarımıza gelecek inşa ederken onlar çocukların ölümüne vesile oldular. Ama yaptıkları propagandaya da bakarsanız tam tersi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Barış diyorlar, zaten siz dursanız bu ülkede barış var. Siz öldürmeseniz bu ülkede barış var zaten. Bunların kafasında demokratlık da yok, barış da yok. Ama onlara rağmen herkese rağmen bu ülkede demokrasi de olacak bu ülkede barış da olacak bu ülkede huzur da olacak. Alevinin sorunu da bizim sorunumuzdur çözülecek. Kürtlerin sorunu bizim sorunumuzdur çözülecek. Türkiye’de ne kadar mesele varsa hepsi bizim derdimizdir."
Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’li Milletvekili Adayları İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN