Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Program önerisini reddedene dayak

İsrailli komedyen Dudu Topaz, program önerilerini geri çeviren TV yöneticilerine saldırı düzenlettiği iddiasıyla gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 3.6.2009 ABONE OL
İsrail'de TV kanalı yöneticilerine yönelik geçen yıl başlayan saldırıların arkasından, ülkenin ünlü talk şovcusu ve komedyeni Dudu Topaz çıktı. Polis gözaltına aldığı Topaz'ın, önerdiği TV programlarının reddedilmesi nedeniyle saldırıları planladığını söyledi. 1990'lı yıllarda İsrail'de "komedinin kralı" lakabıyla tanınan Topaz son birkaç yıldır ekranlardan uzak kalmıştı. İsrail medyası, Topaz'ın söz konusu kişilere yönelik saldırılar için, daha önce güvenlik görevlisi olarak çalışan iki kişiyi tuttuğunu belirtmişti. Bu kişilerle birlikte, Topaz'ın saldırganları tutmasına yardımcı olduğu belirtilen, yine güvenlik görevlisi bir komşusu da hafta sonu polis tarafından gözaltına alındı. Saldırılar Kasım ayında, Kanal 2'nin üst yöneticisi Avi Nir'le başlamıştı. Daha sonra Boaz Ben Zion ve iki hafta önce de Kanal 2'nin başkan yardımcısı evinin önünde saldırıya uğradı.

BU İLK VUKUATI DEĞİL!
İsrailli komedyenin adının karıştığı ilk olay bu değil. Topaz 1995'te programını eleştiren bir TV eleştirmenine saldırıda bulunduğu için 20 bin dolar tazminata mahkûm edilmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Program önerisini reddedene dayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA