Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabine dağılıyor

İktidardaki İşçi Partisi'nin Avrupa Bakanı olarak bilinen Caroline Flint kabineden istifa eden beşinci bakan oldu. Caroline Flint Kıbrıs konusuyla da yakından ilgileniyordu.

Giriş Tarihi: 6.6.2009 12:38 Son Güncelleme: 6.6.2009 12:39 ABONE OL
İstifasını Başbakan Gordon Brown'a sunan Flint, sert bir açıklamayla da Brown'u eleştirerek kendisinin kabinede 'kadın giysisi'olarak görüldüğünü açıkladı.

Gordon Brown'un kendisini kabinedeki diğer bakanlar statüsüne terfi etmediğini eleştiren Flint, başbakanın hükümeti 'iki ayrı kabine'şeklinde yönettiğini söyledi.

Flint açıklamasında, "Artık kabine toplantılarına böyle daha önemsiz biri olarak katılmak istemiyorum. Siz iki başlıklı bir kabine yönetiyorsunuz. Biri içinizdeki kendinize göre düzenlediğiniz kabine, diğeri de diğer bakanlardan oluşan kabine."dedi.

Ancak hükümette ve İşçi Partisi'nde kalmaya devam edeceğini belirten Flint, "Bütün bakanlık kariyerim olan 6 yılı Tony Blair ve Gordon Brown ile harcadım. İşçi Partisi'nde olmaktan gurur duyuyorum."dedi.

Caroline Flint'in istifasıyla birlikte kabineden 5 bakan istifa etmiş oldu. Dün kameralar karşısına çıkan başbakan Gordon Brown ise istifa etmeyeceğini belirterek, "Eğer bu ülkeye uygun bir başbakan olmadığımı bilseydim kesinlikle başbakanlığı bırakırdım. Ama böyle zor bir dönemde bu görevimden feragat edemem."dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kabine dağılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA