Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Obama, İslam'a yeni bir yaklaşım sergiledi"

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, ABD Başkanı Barack Obama'nın, İslam'a, seleflerinin göstermediği yeni bir yaklaşım sergilediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 11.6.2009 16:18 Son Güncelleme: 11.6.2009 16:19 ABONE OL
Mübarek, devlet televizyonunda yayımlanan söyleşisinde, "ABD'de geçmiş yönetimde, İslam dünyasının, teröristlerden oluşan bir grup olduğu hissi vardı, İslam'dan nefret ediliyordu ve Müslümanların izlenmesi gerekiyordu ve eski yönetim, her Müslümandan korkuyordu" dedi.

Hüsnü Mübarek, daha sonra Obama'nın geldiğini, Müslümanlar ve İslam ile savaşmayacaklarını söylediğini hatırlatarak, "Sempatik bir adam ve ABD'nin, İslam'ın semavi bir din olması nedeniyle İslam ile savaşmayacağını söyledi" diye konuştu.

Kahire ziyareti sırasında Obama ile yaptığı görüşmede Filistin konusunu ele aldıklarını ve ABD Başkanının konuyu çok iyi anladığını ifade eden Mübarek, "Obama, (İsrail-Filistin sorunu) sorunu çözmeyi ve bir şeyler yapmayı istiyor, ancak bizler ona nasıl çözüleceği konusunda yardım etmeliyiz... Ve İsrailliler ona yardım etmeli" dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Mısır ziyareti sırasında Kahire Üniversitesinde yaptığı konuşmada, ABD ile Müslümanlar arasındaki güvensizlik döngüsünün son bulması gerektiğini söylemişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Obama, İslam'a yeni bir yaklaşım sergiledi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA